اخذ اقامت ترکیه

فروردین ۹, ۱۴۰۱
0 نظر

اخذ اقامت ترکیه

اگر به دنبال اطلاعات بروز درباره اخذ اقامت ترکیه هستید، این مطلب برای شماست.

در این وب سایت علاوه برآن به توضیح کلی شرایط اخذ اقامت ترکیه ، آسان ترین و بهترین راه گرفتن اقامت و مدارک لازم، شرایط تمدید، مزایا و مشکلات آن نیز خواهیم پرداخت. در ادامه به پرسش های زیر نیز پاسخ داده می شود :

• چرا اقامت ترکیه؟
• انواع روش های گرفتن اقامت ترکیه کدامند؟
• سریعترین و بهترین راه اخذ اقامت ترکیه کدام است؟

Are you planning to buy a house in Istanbul?
To buy a house in Turkey, contact Tamturky Real Estate Group
Please contact All Turkey Masters on WhatsApp
00905522888939
WHATSAPP : https://wa.me/905522888939

چرا اقامت ترکیه؟

نزدیکی ترکیه به ایران و شباهت های فرهنگی و آب هوایی ترکیه با ایران، موقعیت جغرافیایی خاص و قرار گرفتن بخشی از خاک این کشور در اروپا و بخشی در آسیا، باعث شده است که تعداد زیادی از ایرانیان این کشور را به عنوان مقصد گردشگری، کاری و یا برای زندگی انتخاب کنند. همچنین وجود دانشگاه‌هایی که برنامه و آموزش‌های دانشگاه‌های بین المللی را به متقاضیان ارائه می‌دهند، عامل دیگری است که در چند سال اخیر به محبوبیت ترکیه برای مهاجرت و دریافت اقامت افزوده است.

انواع روش های اخذ اقامت ترکیه کدامند؟

مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور به روش های مختلفی است. این روش ها از نظر هزینه، مدت زمان و سرعت اخذ اقامت با هم متفاوتند که عبارتند از:

1. اجازه اقامت کوتاه مدت
2. اجازه اقامت خانوادگی
3. اجازه اقامت دانشجویی
4. اجازه اقامت بلند مدت
5. اجازه اقامت بشر دوستانه
6. اجازه اقامت قربانیان تجارت انسان

سریعترین و بهترین راه اخذ اقامت ترکیه کدام است؟

در سال ۲۰۱۷، دولت ترکیه برای آن دسته از اتباع خارجی که از طریق سرمایه گذاری قصد اخذ شهروندی (دریافت پاسپورت ترکیه)، ترکیه را دارند، چراغ سبز نشان داد؛ در نتیجه طی تغییراتی، روند این فرایند آسان تر شد. به گونه ای که اتباع خارجی بویژه ایرانی ها، می توانند با پاسپورت ایرانی به مدت ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته و در صورتی که بخواهند بیشتر از این مدت اقامت داشته باشند، می توانند با ارائه درخواست جهت اجازه اقامت، از اداره مهاجرت «کارت اقامت» ترکیه را دریافت کنند.

به منظور آسان ساختن شرایط زندگی و تشویق بیشتر برای سرمایه گذاری در ترکیه از سوی سایر کشورها، دولت ترکیه پیشنهاد دیگری برای اقامت اتباع خارجی ارائه داده است. این پیشنهاد اجازه اقامت دو ساله برای آن دسته از اتباع خارجی است که مدت زمان تعیین شده برای آن در سال ۲۰۱۳، یک سال بوده است. از سال ۲۰۱۷ نیز برای متقاضیان اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، قانون محدودیت خروج از ترکیه برداشته شده است.

بعدها در سال ۲۰۱۸، تغییرات دیگری در خصوص اخذ شهروندی (دریافت پاسپورت ترکیه)، رخ داد؛ بدین صورت که اتباع خارجی می توانند تنها با خرید ملک به ارزش ۲۵۰,۰۰۰ دلار ، شهروندی ترکیه را دریافت کنند. این در حالی است که تا پیش از سپتامبر ۲۰۱۸، مبلغ تعیین شده برای اخذ شهروندی از طریق خرید ملک، یک میلیون دلار تعیین شده بود (یعنی ۷۵٪ بیشتر از قانون کنونی).

همچنین اتباع خارجی می توانند با سرمایه گذاری نیم میلیون دلار در یکی از بانک های این کشور، شهروندی ترکیه را دریافت کنند که این میزان نیز تا پیش از سپتامبر ۲۰۱۸، سه میلیون دلار بود. شیوه دیگر برای دریافت پاسپورت ترکیه، ایجاد فرصت شغلی برای حداقل ۵۰ شهروند ترک می باشد.

Are you planning to buy a house in Istanbul?
To buy a house in Turkey, contact Tamturky Real Estate Group
Please contact All Turkey Masters on WhatsApp
00905522888939
WHATSAPP : https://wa.me/905522888939

پیام بگذارید