اقامت ترکیه با خرید ملک

آبان ۱۶, ۱۴۰۱
0 نظر

اقامت ترکیه با خرید ملک

اقامت ترکیه با خرید ملک؛یکی از مهم ترین انواع اقامت ترکیه (اقامت ملکی) می باشد که اگرچه کوتاه مدت است اما امتیازات آن بسیار زیاد است و به راحتی طی مراحلی ساده قابل تمدید می باشد.

اگر سؤال یا سؤالی در مورد این نوع اقامت دارید، قبل از ادامه خواندن این مقاله که بیشتر جنبه های آن را بررسی می کند، درنگ نکنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشورین ما تماس بگیرید.

لطفا با مشاورین تام ترکیه در واتساپ تماس حاصل فرمایید

095065888989

 WHATSAPP : https://wa.me/905065888989

منظور از اقامت ملکی در ترکیه چیست؟

اقامت ملکی در ترکیه (اقامت ترکیه از طریق خرید ملک) جنبه های مشترک زیادی با اقامت توریستی دارد، اما اقامت ملکی از نظر تمدید و سهولت دریافت قوی تر است.

حداقل املاک مورد نیاز برای اخذ اقامت ملکی ترکیه در استان های بزرگ مانند استانبول و آنکارا 75000 دلار و استان های کوچک 50000 دلار می باشد.

 

شرایط اخذ اقامت ملکی:

خارجی که بدون توجه به نوع ملک، آپارتمان – خانه – ویلا در ترکیه اقدام به خرید ملک می کند مجاز به اخذ این اقامت می باشد اما مشروط بر اینکه برای سکونت سرمایه گذار خصوصی باشد. ملک تجاری نیست یکی از شروط مورد توافق اداره مهاجرت در ترکیه، تعیین حداقل ارزش ملک است که از طریق آن می توان اجازه اقامت ملکی را دریافت کرد، پس از اینکه قبلاً مشخص نشده بود.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ملکی:

برای اخذ اقامت ملکی در ترکیه، اتباع خارجی باید مدارک زیر را ارائه دهند:

– پاسپورت معتبر برای حداقل 6 ماه.

-ویزای ثبت شده و با مهر ورود به ترکیه.

-دارای اثبات زلزله ملک (معروف به DASK) و برگه بیمه درمانی.

-کتابچه خانوادگی که به ترکی ترجمه شده و به تایید دفتر اسناد رسمی رسیده باشد.

-سند ارزیابی املاک که به طور دقیق ارزش ملک را تعیین می کند.

اقامت ملکی در ترکیه نوعی اقامت کوتاه مدت “یک ساله قابل تمدید” است که توسط مقامات ترکیه به هر شخصی که دارای ملک در ترکیه است اعطا می شود، مشروط بر اینکه ملک در طول مدت اقامت فروخته نشود.

بیشتر بدانید؛خرید خانه های ویلایی در ترکیه –امنیت سرمایه گذاری در ترکیه – گرفتن پاسپورت ترکیه –پاسپورت ترکیه هزینه، شرایط و مدارک

مزایای اخذ اقامت ملکی:

یکی از مزیت های اصلی این است که صاحب ملک می تواند اقامت ملکی را دریافت کند و همچنین به تسهیل دسترسی افراد به اقامت خانوادگی کمک می کند. مزیت دیگر این است که خرید ملک در ترکیه اجازه اقامت می دهد و به متقاضی این حق را می دهد که در صورت رعایت شرایط درخواست ملک یعنی ارزش آن 400 هزار دلار آمریکا یا بیشتر، بلافاصله تابعیت ترکیه را دریافت کند.

مجوز اقامت کاری همچنین به متقاضی اجازه می دهد تا در ترکیه کار کند و مزایای بسیاری مانند بیمه درمانی و تامین اجتماعی را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

دارنده این اجازه اقامت همچنین مجاز است از امتیازات مختلفی که معمولاً یک شهروند ترکیه کسب می کند مانند امکانات بهداشتی، آموزشی و تفریحی و غیره بهره مند شود.

یکی از اطلاعاتی که در مورد اقامت ملکی در ترکیه متوجه نشده اید این است که پس از 8 سال اقامت می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

 

تمدید اقامت ملکی در ترکیه:

به گفته مقامات ترکیه، هر فردی که در ترکیه دارای ملک است، واجد شرایط اقامت ملکی است که نوعی اقامت کوتاه مدت است که یک سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. برای تمدید اقامت، درخواست باید 60 روز قبل از انقضای اقامت فعلی ارائه شود، اما همیشه بهتر است زودتر اقدام کنید. علاوه بر پرداخت هزینه تمدید و جریمه دیرکرد، متقاضی باید اثر انگشت و عکس ثبت شده در سامانه گذرنامه نیز داشته باشد، در حال حاضر در ترکیه اقامت داشته باشد و به عنوان غیبت از کار ثبت نشده باشد.

 

هزینه های اخذ اقامت ملکی:

هزینه تمدید اقامت ملکی در ترکیه به ارزش ملکی که در ترکیه باید خریداری شود بستگی دارد، زیرا هزینه مالکیت ملک در ترکیه تقریباً 9.7٪ از کل قیمت ملک است. در صورتی که ارزش ملکی که در ترکیه خریداری کرده اید 100 هزار لیر ترکیه باشد، برای تمدید اقامت ملکی خود باید 9.7 هزینه پرداخت کنید.

 

نکات هنگام درخواست اقامت ملکی:

هنگام درخواست اقامت ملکی در ترکیه موارد مهمی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

– درخواست باید با اطلاعات مورد نیاز و اطلاعات شخصی پر شود.

-متقاضی باید پاسپورت معتبر به همراه داشته باشد.

-برای صدور اقامت ملکی باید برخی از مدارک رسمی اخذ و به مراجع ذیصلاح ارائه شود. این اوراق شامل پرداخت مالیات املاک برای دولت ترکیه و استخراج شماره مالیات است.

-در هنگام تمدید اقامت ملکی باید (سند مالکیت) که اقامت اعطا شده باشد وجود داشته باشد.

-در دسترس همه اعضای خانواده نیست زیرا فرزندان باید کمتر از هجده سال داشته باشند و فرد خارجی نباید بیش از یک زن داشته باشد.

-در صورت وجود مشکل یا کمبود اوراق به متقاضی اطلاع داده می شود تا حداکثر ظرف مدت 30 روز نسبت به رفع کمبود اقدام شود.

-هزینه ها باید به ارز محلی پرداخت شود و رسید گرفته شود.

-اگر همه اعضای خانواده برای آن درخواست دهند، هر فرد باید پرونده خود را جداگانه ارسال کند.

 

انگیزه تمایل به اقامت در ترکیه چیست؟

پیگیری اقامت ملکی در ترکیه ناشی از تمایل به اخذ اقامت و ثبات در آن کشور است و ممکن است اهداف دیگری نیز وجود داشته باشد که مهمترین آنها عبارتند از:

-ترکیه چندین مزیت از جمله قیمت های پایین تر از بسیاری از کشورهای اروپایی و چشم انداز رشد قوی را به سرمایه گذاران ارائه می دهد.

-بازار املاک و مستغلات ترکیه در سال های اخیر شاهد گسترش قابل توجهی بوده است و در حال حاضر یکی از محبوب ترین مقاصد برای سرمایه گذاران بین المللی است.

-یکی از جذابیت های اصلی سرمایه گذاری در ترکیه هزینه نسبتا پایین ملک نسبت به سایر کشورهای اروپایی است.

-علاوه بر این، ترکیه به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که با خرید ملک، اقامت خود را دریافت کنند. این یک مزیت بزرگ برای کسانی است که به دنبال نقل مکان یا سرمایه گذاری در این کشور هستند.

برای مشاهده آخرین اخبار بازار املاک در ترکیه کافی است وب سایت ما را دنبال کنید و با مشاور املاک ما تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

 

پیام بگذارید