خرید خانه در مرکز شهر استانبول

۱۴۰۱-۰۱-۱۲
0 نظر

خرید خانه در مرکز شهر استانبول

زمانی که صحبت از مرکز استانبول می‌شود اولین منطقه‌ای که ممکن است به ذهن یک سرمایه گذار املاک و مستغلات برسد یا کسی که می خواهد ملکی در استانبول بخرد، شیشلی است.

زیرا منطقه ای مرکزی است که یکی از قدیمی ترین مناطق استانبول است و معروف ترین و معتبرترین محله های استانبول مانند نیسانتاسی و بومونتی را در بر می گیرد. شیشلی همچنین با وجود مجلل ترین هتل های بین المللی مانند هیلتون و ریتز کارلتون شناخته می شود و گردشگران آن را انتخاب می کنند، زیرا مراکز خرید و بوتیک های زیادی از معروف ترین برندهای بین المللی مانند مرکز خرید زورلو سنتر مال، پارک ایستینیه وجود دارد.

مال و جواهیر مال. املاک در شیشلی بین املاک مسکونی، املاک سرمایه گذاری و املاک تجاری متفاوت است. شیشلی همچنین یک مرکز تجاری است، زیرا شامل برج‌های مرتفع زیادی است که برخی از آنها منظره‌ای از بسفر یا شهر زیبای پانوراما استانبول دارند.

شیشلی از نظر سیستم حمل و نقل نیز یکی از مناطق با خدمات مناسب محسوب می‌شود و شامل بسیاری از پروژه‌های زیربنایی شهری مانند تونل‌ ها و پل‌‌ها است که دسترسی به منطقه را تسهیل می‌کند و از آن خارج می‌شود، به علاوه تعدادی از دانشگاه ها که بهترین خدمات آموزشی را ارائه می دهند نیز در این منطقه قراردارند. بیمارستان‌های مجهز هم عموما در همین نقطه متمرکز هستند.

مهم‌ترین آیتم‌هایی که محله شیشلی را به یک نقطه بسیار بکر تبدیل می‌کند این است که طلایی‌ترین گزینه برای سرمایه‌گذاری است، زیرا شامل پروژه های جدید نسبتا کمتری است و بنابراین قیمت املاک و مستغلات دائماً در حال افزایش است، در یک نمای کلی تقاضا زیاد و عرضه در این منطقه کم است.

بهترین محله ها برای خرید خانه در استانبول

برای خرید خانه در استانبول اولین نکته‌ای که باید مدنظر قرار گیرد، هدف از مهاجرت و خرید خانه در این شهر است. چرا که هم اکنون استانبول با داشتن بیش از ۳۹ منطقه که به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده‌اند پذیرای انبوهی از مهاجران مختلف از کشورهای متفاوت و مخصوصاً ایرانیان است. برای آن دسته از هموطنانی که به فکر خرید خانه در استانبول هستند .

توصیه می شود که در محله های ایرانی نشین ای همچون فاتح، بلیک دوزو و خان والده سکونت گزینند. چرا که این سه محله به عنوان مکان‌های تجمع و سکونت ایرانیان در استانبول شناخته می شود. علاوه بر این موضوع باید به بودجه در دسترس نیز توجه کافی داشت چرا که برخی از محله های استانبول به صورت خاص برای افراد با تمکن مالی بالا و لاکچری مناسب است و تنها چنین افرادی هستند که می توانند از عهده مخارج زندگی و خرید خانه و ملک در این نقاط استانبول برآیند.

برای مثال می‌توان به بشیکتاش و یا بی اوغلو به عنوان بهترین منطقه برای خرید خانه در استانبول اشاره کرد. به علاوه باید به مکان‌های ارزان قیمت استانبول نیز توجه کرد. چراکه بودجه موردنظر به هر حال نقش بسیار تاثیرگذاری در منطقه انتخاب شده دارد و طبیعتاً محله های ارزان قیمتی که عمدتاً در قسمت آسیایی و دورتر از مرکز شهر استانبول قراردارند قیمت کمتری دارند. برای مثال می‌توان محله اسن یورت استانبول اشاره کرد.

برخی از محله های استانبول به حدی وسیع هستند که به چند قسمت مجزا تقسیم می‌شوند بنابراین میانگین قیمت اعلام شده به عنوان یک شاخص در نظر گرفته می‌شود و قطعاً در مناطق متفاوت به نسبت وضعیت های همچون دسترسی به امکانات دولتی و خدمات نرخ ها نیز متفاوت است.

پیام بگذارید