خرید ملک در ترکیه

۱۴۰۱-۰۷-۲۴
0 نظر

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه ؛ این روزها افراد بسیار زیادی در فکر مهاجرت کردن از کشور خود به کشورهای مختلف در سراسر دنیا می باشند و هر کس با توجه به بودجه ای که در اختیار خود دارد اقدام به کارهای مهاجرت خود می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

کشور زیبای ترکیه که در همسایگی کشور ایران قرار دارد یکی از بهترین کشور ها برای زندگی و مهاجرت برای اقامت است که سالانه پذیرای مهاجران بسیاری می باشد.

باید دقت کنید که شرایط خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت از این کشور از جمله مسائلی است که بسیاری از مهاجران با آن مشکل داشته و نمی توانند بهترین و همچنین مناسب ترین ملک را با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند در کشور ترکیه خریداری یا اجاره کنند.

برای کسب اطلاعات در باره سرمایه گذاری در ترکیه و خرید خانه در استانبول و خرید آپارتمان در استانبول بر روی آن ها کلیک کنید.

شرایط خرید خرید ملک در ترکیه

همانطور که اطلاع دارید  کشور ترکیه یکی از همسایه های کشور بزرگ ایران است که امروزه بخش های زیادی از املاک و مستغلات موجود در شهر های صنعتی و همچنین ساحلی خود را در اختیار شهروندان ایرانی که در ان جا زندگی میکنند قرار داده است.

از اطلاعاتی هم که در رابطه با کشور ترکیه می توایم در اختیارشما  قرار دهیم مساحت 783،386 متر مربعی این کشور است، جمعیت کشور ترکیه حدود 82 میلیون نفری است  و زبان رسمی آن‌ها ترکی است.

پایتخت کشور ترکیه آنکارا است و واحد پول آن‌ها نیز لیر می‌باشد.

شرایط عمومی خرید ملک در ترکیه شامل خرید ملک در اراضی و مکان هایی است که از جانب دولت ترکیه مشخص شده است. اتباع خارجی اجازه خرید ملک در دهکده ها، مناطق روستایی و آپارتمان ها و خانه هایی که در نزدیکی مناطق نظامی هستند را ندارند. خرید ملک در ترکیه از جمله راهکار های مطمئن جهت اخذ اقامت این کشور است منتها می توان برای این کار از طریق اجاره ملک نیز اقدام کرد. مطابق با قوانین وضع شده ترکیه در سال 2020 اقامت موقت اخذ شده از طریق اجاره ملک دستخوش تغییرات بسیاری شده است.

با خرید یک ملک در کشور به ارزش 400 هزار دلار آمریکا، می‌توانید شهروندی این کشورو به دنبال آن پاسپورت این کشور را هم کسب کنید.

پاسپورت ترکیه  یعنی امکان سفر به کشورهای بسیاری را بدون ویزا، برای شما فراهم می‌کند. همچنین با خرید ملکی به ارزش کمتر از 400 هزار دلار هم  می‌توانید اقامت یک ساله را دریافت کنید

سودآوری خرید خانه در کشور ترکیه

برای پاسخ به سوال شما در باره مقدار سودآوری خرید ملک در ترکیه رجوع میکنیم به آمارهای رسمی در مورد خرید خانه و آپارتمان در کشور ترکیه.

بر اساس گزارش های سرمایه گذاری جهانی (UNCTA) در سال 2019، کشور بزرگ ترکیه توانست در آسیا به عنوان دومین دریافت کننده بزرگ FDI و یا سرمایه گذاری خارجی شناخته شود.

به صورتی  که میزان سرمایه ی ورودی مستقیم توسط سرمایه گذارهای خارجی در سال 2018 به 12.94 میلیارد دلار رسیده است. در حالی که یک سال قبل تر یعنی در سال 2017، میزان سرمایه ورودی توسط سرمایه گذارهای  خارجی 11.48 میلیارد دلار می باشد.

برخی از کشورهای اتحادیه ی اروپا به طور سنتی از بزرگترین سرمایه گذاران بزرگ در املاک های کشور  ترکیه هستند. جالب است بدانید که ایالات متحده امریکا بعد از کشور هلند، دومین سرمایه گذار بزرگ در این کشور هستند.

کشور هلند با سرمایه گذاری به ارزش 15.8 ٪ از کل سرمایه گذاری های افراد خارجی به عنوان صدر نشین جهت سرمایه گذاری در ترکیه را به خود اختصاص داده است.

پس از آن هم  ایالات متحده با 7.6 ٪ و کشور انگلیس با 6.9٪ بر اساس داده های اولیه ی وزارت صنعت و فناوری ترکیه به عنوان بزرگ ترین سرمایه گذاران در کشور ترکیه شناخته شده اند.

پیام بگذارید