خرید و فروش ملک در ترکیه

۱۴۰۱-۰۲-۰۱
0 نظر

خرید و فروش ملک در ترکیه

برای خرید رسمی ملک در ترکیه در مرحله اول پس ازبازدید از املاک ، بررسی (سند، پایان کار و موارد دیگر) و پسندیدن ملک قرارداد اولیه قولنامه در املاک نوشته شده و به امضای طرفین قرارداد می رسد.

قصد خرید خانه در استانبول را دارید ؟
جهت خرید خانه در ترکیه با گروه مشاورین املاک و مستغلات تام تورکی در تماس باشید
لطفا با مشاوین تام ترکیه در واتساپ تماس حاصل فرمایید
00905522888939
WHATSAPP : https://wa.me/905522888939

اگر ملک انتخاب شده جهت خرید در ترکیه ار نوع خرید از دست دوم و خرید بصورت نقدی باشد معمولا مبلغی بصورت بیعانه یا کاپورا به املاک یا شرکت واسط پرداخت میشود و قرارداد منعقد می شود مفاد قرارداد بسیار مهم میباشد نکته حقوقی مهم مبلغ که به عنوان جزا یا جریمه در صورت انصراف می باشد که طبق قانون می باید توسط هر کدام از طرفین در صورت انصراف به طرف مقابل پرداخت نماید.مبلغ بیعانه کل مبلغ ملک یا حتی کمتر میباشد.‍‍‍‍‍‍ پس از پرداخت مبلغ املاک می بایدکپی سند را به خریدار ارایه نماید تا وی بتواند استعلامات لازم را انجام دهد در این مرحله هکماران ما در گروه نواز به شما یاری می نمایند تا مشخص شود این ملک دارای بدهی یا مشکلات دیگری نباشد.

پس از این مرحله شرکت املاک موظف است به اداره ثبت اسناد و املاک رجوع کرده و جهت فروش ملک پرونده جدید باز کند.اگر در مجتمع مورد نظر خارجی دیگری خرید ملک انجام داده باشد با توجه به ترافیک کاری معمولا 1 روز کاری وقت جهت انتقال سند داده می شود.
معمولا پس از آماده شدن مدارک انتقال ملک ، در اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه ، به مالک یک پیامک ارسال شده و تاریخ امضا و انتقال سند را در آن مشخص می نمایند.
در تاریخ مشخص شده مالک به همراه خریدار به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کرده و پس از دریافت مابقی پول اقدام به امضای مدارک ، در حضور مامور اداره ثبت و مترجم رسمی فارسی زبان کرده و به این صورت انتقال ملک انجام می گیرد. برای خارجیانی که به زبان ترکی تسلط ندارند حضور مترجم رسمی و مورد تایید اداره ثبت اسناد الزامی است.
مدارک مترجم در روز اول مراجعه مالک و خریدار به اداره ثبت اسناد و املاک می بایست در پرونده قرار گیرد
پس از امضا ، سند اصلی توسط خریدار در همان روز دریافت می گردد
پس از دریافت سند می توانید برای اقامت ترکیه اقدام کنید
اگر ملک به صورت وکالت نامه ای خریداری می شود نیز اصل وکالت نامه به همراه ترجمه به تائید سفارت ترکیه در ایران رسیده و می بایست از روز ارائه درخواست در پرونده قرار بگیرد.

مدارک لازم برای خرید خانه در ترکیه :

در زمان ارائه درخواست به اداره ثبت اسناد و املاک از طرف خریدار :

دو قطعه عکس پاسپورتی
شماره مالیاتی ترکیه که از اداره مالیات ترکیه دریافت می شود
اصل و ترجمه تائید شده پاسپورت خریدار و یا خریداران
ارائه مدارک مترجم رسمی که از خود مترجم دریافت می گردد
ارائه اصل و ترجمه تائید شده وکالت نامه (در صورت خرید وکالتی)
نکته بسیار مهم اگر درملک خریداری شده صاحب ملک یا مستاجر ساکن باشد طبق قانون حتی در صورت انتقال سند شخص می تواند تا روز در ملک بماند بنابراین بهترین حالت خرید ملک بصورتی است که ملک ساکن نداشته باشد.

علل خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان :

به دنبال دلایل خوبی هستید و یا متعجب می شوید از اینکه چرا خرید ملک در ترکیه برای بسیاری از خارجیان جذاب است
بر اساس گزارش اعلام شده از سوی مرکز آمار ترکیه، عراقی‌ها با خرید یکهزار و 1 واحد مسکونی در این کشور در صدر لیست شهروندان کشور‌هایی قرار دارند که در ترکیه به خرید خانه مبادرت ورزیده اند.
داده‌های آماری نشان می‌دهد که ایرانی‌ها پس شهروندان عربستان سعودی، در رتبه سوم این لیست قرار دارند
بیشترین فروش منازل مسکونی به اتباع خارجی در شهر استانبول به تعداد سه هزار واحد بوده است و شهر‌های آنتالیا و بورسا در رتبه دوم و سوم جای دارند.
در واقع، در دهه گذشته، صنعت املاک و مستغلات ترکیه به شدت افزایش یافته است و خارجیان نقش مهمی در رشد آن داشته اند. اما چرا بازار املاک ترکیه اتباع خارجی را جذب می کند و انگیزه های سودمندی را ارایه می دهد.

قصد خرید خانه در استانبول را دارید ؟
جهت خرید خانه در ترکیه با گروه مشاورین املاک و مستغلات تام تورکی در تماس باشید
لطفا با مشاوین تام ترکیه در واتساپ تماس حاصل فرمایید
00905522888939
WHATSAPP : https://wa.me/905522888939

پیام بگذارید