شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری

۱۴۰۱-۰۸-۰۸
0 نظر

شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری

شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری ؛ برنامه شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری (که اغلب به آن ویزای طلایی ترکیه گفته می شود) در سال 2016 راه اندازی شد. این برنامه به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد تا طی سه تا شش ماه پاسپورت ترکیه را دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

حداقل گزینه سرمایه گذاری، خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل 400000 دلار است. گزینه‌های دیگر شامل سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه دولتی یا تأسیس شرکتی است که فرصت‌های شغلی برای شهروندان ترکیه ایجاد می‌کند. شما باید حداقل سه سال سرمایه گذاری های خود را حفظ کنید.

تابعیت ترکیه از طریق گزینه های سرمایه گذاری

گزینه های اخذ تابعیت کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر است:

 • املاک ویا مستغلات به ارزش حداقل 400000 دلار خریداری کنید.
 • حداقل 500000 دلار اوراق قرضه ی دولتی بخرید و سرمایه گذاری را حداقل برای سه سال نگه دارید.
 • شرکتی تاسیس کنید که حداقل 50 نفر در آن استخدام کند.
 • حداقل 500000 دلار در آن جا سرمایه گذاری کنید.
 • حداقل 500000 دلار در یک بانک کشور ترکیه سپرده گذاری کنید و آن را برای حداقل سه سال نگه دارید.
 • حداقل 500000 دلار در سهم صندوق سرمایه گذاری املاک و یا مستغلات یا سهم صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر برای حداقل سه سال سرمایه گذاری کنید.

مزایای ویزای سرمایه گذاری ترکیه

ترکیه مزایای بسیاری را برای سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد، از جمله:

پاسپورت کشور ترکیه در کمتر از سه ماه به محض اینکه سرمایه گذاری خود را انجام دادید، می توانید درخواست خود را برای شهروندی ارسال کنید. در عرض سه تا شش ماه پاسپورت کشور ترکیه را خواهید داشت.

اقامت دائم و شهروندی فوری در کشور ترکیه. به محض درخواست ویزای سرمایه گذاری کشور ترکیه، کارت اقامت دائم دریافت می کنید که می توانید از آن برای زندگی در کشور ترکیه و شروع سرمایه گذاری خود استفاده کنید.

مسیر ویزای سرمایه گذاری E2 ایالات متحده. هنگامی که شهروند کشورترکیه هستید، می توانید برای ویزای سرمایه گذاری E2 ایالات متحده درخواست دهید، که به شما امکان می دهد در ایالات متحده زندگی، سرمایه گذاری و کار کنید.

فرصت های تجاری در کشورهای EEC (جامعه اقتصادی اروپا). به عنوان یک شهروند کشور ترکیه، می توانید از توافقنامه آنکارا استفاده کنید، که به شهروندان کشور ترکیه اجازه می دهد کار کنند، یک تجارت ایجاد کنند و به طور دائم به یک کشور EEC نقل مکان کنند. اگرچه ویزا لازم است، اما روند درخواست نسبت به سایر کشورها در دسترس تر است.

مسیر ویزای بازرگانان ترکیه در بریتانیا. هنگامی که پاسپورت ترکیه دارید، می توانید از یک مسیر تسهیل شده برای راه اندازی یک تجارت در بریتانیا و اخذ اقامت دائم بریتانیا استفاده کنید.

ورود بدون ویزا به بیش از 110 کشور به عنوان یک شهروند ترکیه، می توانید از بیش از 110 کشور بدون ویزا بازدید کنید، از جمله مکزیک، ژاپن، کره جنوبی و هنگ کنگ. پرونده اعطای آزادسازی ویزای شینگن به اتباع ترکیه نیز در حال بررسی است.

بیشتر بدانید:قیمت آپارتمان در ترکیه –خرید ملک ارزان در ترکیه – خرید ملک ارزان در ترکیه مشاوره خرید خانه در استانبول 

اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

بر اساس مقررات اصلاح شده در مورد اعمال کد شهروندی ترکیه، خارجی ها تعدادی گزینه سرمایه گذاری برای واجد شرایط شدن برای دریافت شهروندی ترکیه برای خود و همچنین خانواده خود دارند.

به همسر و فرزندان متقاضی که کمتر از 18 سال سن دارند، با انجام یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر، پس از برآورده شدن شرایط لازم، تابعیت ترکیه اعطا می شود. معیارهای فعلی برای واجد شرایط بودن شهروندی ترکیه به شرح زیر است:

خارجی هایی که حداقل 500.000 دلار یا معادل آن واحد پول یا معادل لیر ترکیه سرمایه گذاری ثابت سرمایه گذاری می کنند.

اتباع خارجی که ملکی را با حداقل ارزش 250.000 دلار یا معادل ارز آن یا معادل لیر ترکیه خریداری می کنند (لازم است در دفتر ثبت مالکیت مربوطه ذکر شود که این ملک به مدت 3 سال فروخته نخواهد شد)

خارجی هایی که برای حداقل 50 نفر اشتغال ایجاد می کنند،

اتباع خارجی که حداقل 500000 دلار آمریکا یا معادل آن ارز یا معادل لیر ترکیه را به بانک هایی که در ترکیه فعالیت می کنند سپرده گذاری می کنند و سپرده را به مدت 3 سال در بانک نگه می دارند.

اتباع خارجی که حداقل 500000 دلار یا معادل آن یا معادل آن اوراق قرضه دولتی به ارزش لیر ترکیه خریداری کرده و به مدت 3 سال در ذخایر نگهداری می کنند.

خارجی هایی که حداقل 500.000 دلار یا معادل ارز آن یا معادل لیر ترکیه سهم صندوق سرمایه گذاری املاک یا سهم صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر را خریداری کرده و به مدت 3 سال در ذخیره نگه می دارند.

سرمایه گذاران خارجی که واجد یکی از معیارهای فوق الذکر باشند به عنوان استثناء با تصمیم رئیس جمهور واجد شرایط اعطای تابعیت ترکیه خواهند بود.

روند تفصیلی در مورد ترجیح داده شده ترین گزینه های سرمایه گذاری در بین سرمایه گذاران خارجی در اخذ تابعیت ترکیه به شرح زیر است:

 1. 1. سرمایه گذاری املاک و مستغلات :

انتخاب ملک برای سرمایه گذاری: در این گزینه، متقاضی باید ملکی را برای خرید با حداقل ارزش 250.000 دلار یا معادل ارز آن یا معادل لیر ترکیه انتخاب کند (لطفاً توجه داشته باشید که امکان خرید یک یا چند مورد وجود دارد. بیش از یک ملک با ارزش کل حداقل 250.000 دلار).

اخذ گزارش ارزش گذاری: ملک باید توسط کارشناس ارزیابی ارزیابی شود. این کار فقط توسط یک شرکت ارزشیابی مجاز توسط هیئت بازار سرمایه انجام می شود. گزارش ارزیابی باید ارزش بازار ملک را نشان دهد و اطمینان حاصل کند که دارایی دارای آستانه های مالی نظارتی است.

فروش و حاشیه نویسی در دفتر ثبت: پس از فروش ملک، نام متقاضی در ملک ثبت می شود و باید در دفتر ثبت عنوان شود که حداقل تا 3 سال چنین ملکی فروخته نمی شود.

صدور گواهی انطباق: گزارش ارزش گذاری، سند مالکیت و اثبات انتقال وجه به فروشنده جهت اخذ گواهینامه به اداره خدمات خارجی اداره ثبت اسناد و املاک و کاداستر وابسته به وزارت محیط زیست و شهرسازی ارائه می شود. انطباق. در صورتی که متقاضی واجد شرایط باشد، اداره ثبت اسناد و املاک و کاداستر گواهی انطباق صادر خواهد کرد.

درخواست اجازه اقامت: مجوز اقامتی که مختص سرمایه گذاران است باید از اداره کل مدیریت مهاجرت وزارت کشور اخذ شود. این مجوز اقامت یک سال اعتبار دارد و به متقاضیان اجازه کار در ترکیه را نمی دهد.

درخواست برای شهروندی ترکیه: پس از تایید مجوز اقامت متقاضی، متقاضی می تواند برای شهروندی ترکیه به اداره کل امور جمعیت و شهروندی مراجعه کند. متقاضی باید سند مالکیت ملک و گواهی انطباق را به همراه مدارک استاندارد درخواست ارائه کند. این اداره با تمرکز ویژه بر ملاحظات امنیت ملی و نظم عمومی، سوابق متقاضی را بررسی خواهد کرد. پس از تکمیل بررسی سوابق، پرونده متقاضی برای رئیس جمهور ارسال می شود. در صورت تایید درخواست توسط رئیس جمهور، درخواست برای تکمیل مراحل به اداره کل امور جمعیت و شهروندی عودت داده می شود.

برای کسب اطلاعات در باره خرید ملک در ترکیه و خرید خانه در استانبول و خرید آپارتمان در استانبول بر روی آن ها کلیک کنید.

 1. سرمایه گذاری در بانک های فعال در ترکیه:

در این گزینه، متقاضی باید حداقل 500.000 دلار یا معادل ارز آن یا معادل لیر ترکیه را به بانک هایی که در ترکیه فعالیت می کنند واریز کند و سپرده را به مدت 3 سال در بانک نگه دارد.

صدور گواهی انطباق: متقاضی باید برای دریافت این مدرک به سازمان تنظیم و نظارت بانکی (اداره روابط مالی با مصرف کننده) مراجعه کند.

درخواست اجازه اقامت: مجوز اقامتی که مختص سرمایه گذاران است باید از اداره کل مدیریت مهاجرت وزارت کشور اخذ شود. این مجوز اقامت یک سال اعتبار دارد و به متقاضیان اجازه کار در ترکیه را نمی دهد.

درخواست برای شهروندی ترکیه: پس از تایید مجوز اقامت متقاضی، متقاضی می تواند برای شهروندی ترکیه به اداره کل امور جمعیت و شهروندی مراجعه کند. این اداره با تمرکز ویژه بر ملاحظات امنیت ملی و نظم عمومی، سوابق متقاضی را بررسی خواهد کرد. پس از تکمیل بررسی سوابق، پرونده متقاضی برای رئیس جمهور ارسال می شود. در صورت تایید درخواست توسط رئیس جمهور، درخواست برای تکمیل مراحل به اداره کل امور جمعیت و شهروندی عودت داده می شود.

 1. مدارک لازم:

3.1 – مدارک مورد نیاز برای فایل درخواست شهروندی:

 • فرم درخواست / دادخواست
 • گذرنامه معتبر یا مدرکی مشابه که نشان دهنده تابعیت متقاضی باشد. اگر متقاضی بدون تابعیت باشد، هرگونه مدرکی که وضعیت متقاضی را تایید می کند
 • سندی که نشان دهنده وضعیت تأهل متقاضی باشد. در صورت متاهل بودن، سند ازدواج، در صورت مطلقه بودن طلاق، در صورت بیوه بودن، گواهی فوت
 • شناسنامه ای که اطلاعات هویتی متقاضی را تایید کند یا هر مدرک دیگری که حاوی اطلاعات هویتی متقاضی باشد. در صورت ازدواج، کپی شناسنامه یا سندی مشابه که نشان دهنده پیوند خانوادگی همسر و فرزندان باشد
 • اگر متقاضی دارای اقوام درجه یک یا دو شهروند ترکیه است، کپی شناسنامه ترکی و آدرس بستگان متقاضی در ترکیه.
 • عکس بیومتریک
 • رسیدی مبنی بر پرداخت هزینه درخواست به مرجع مربوطه.

3.2 – مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت کوتاه مدت برای اتباع خارجی:

 • فرم درخواست
 • کپی محضری و قانونی پاسپورت یا سند مسافرتی مشابه
 • 4 عکس بیومتریک
 • اثبات منابع مالی کافی و پایدار برای مدت اقامت
 • سند مالکیت اقامت متقاضی (این برای خارجیانی که دارای ملک در ترکیه هستند لازم است) (یا قرارداد اجاره یا سند مشابه برای آدرس در ترکیه)
 • بیمه درمانی معتبر (یکی از موارد زیر کافی است):

* اثبات دسترسی به خدمات بهداشتی در ترکیه در چارچوب قراردادهای تامین اجتماعی دوجانبه

* سند تأمین و صادره از سازمان تأمین اجتماعی

* سندی مبنی بر درخواست به سازمان تامین اجتماعی جهت تحت پوشش بیمه سلامت عمومی

* بیمه سلامت خصوصی

پیام بگذارید