شهروندی ترکیه

۱۴۰۱-۰۸-۰۸
0 نظر

شهروندی ترکیه

شهروندی ترکیه؛ سرمایه گذاری املاک و مستغلات

اگر یک و یا چند ملک را در ترکیه با حداقل مبلغ 250000 دلار آمریکا خریداری کنید، ممکن است شهروند کشور ترکیه شوید. شما باید حداقل 3 سال مالکیت خود را حفظ کنید، در غیر این صورت ممکن است که تابعیت شما لغو شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

الزامات شهروندی ترکیه

– برای تعیین میزان اموال غیرمنقول باید گزارش ارزش گذاری غیرمنقول تهیه و توسط کارشناس ارزشیابی دارای مجوز معتبر توسط هیات بازار سرمایه مطابق استانداردهای ارزش گذاری مورد پذیرش قرار گیرد.

– بر اساس ارزش بازار مندرج در گزارش ارزیابی اموال غیرمنقول، ارزش اموال غیرمنقول/غیرمنقول به دلار آمریکا بر اساس نرخ موثر فروش بانک مرکزی ترکیه در تاریخ معامله محاسبه می شود.

– باید متعهد شوید که اموال های غیرمنقولی که به منظور اخذ تابعیت ترکیه خریداری کرده اید را به مدت 3 سال فروخته نخواهد شد.

– اگر قبل از سپری شدن مدت 3 سال مورد نیاز ملک را بفروشید، تابعیت شما لغو می شود.

– برای ادامه سرمایه گذاری وجوه باید قانونی باشد.

ملیت های محدود

هیچ ملیتی به طور رسمی محدود نیست

تابعیت دوگانه

تابعیت های دوگانه در ترکیه به رسمیت شناخته شده است. برای اخذ شهروندی ترکیه ملزم به صرف نظر از ملیت قبلی خود نیستید.

مدارک مورد نیاز

اصل و فتوکپی پاسپورت

چهار عکس در اندازه پاسپورت

گواهی پزشکی

اصل گواهی ترخیص پلیس

اصل و یا کپی گواهی شده شناسنامه (در صورت وجود)

اصل و یا کپی گواهی ازدواج (در صورت وجود)

اسناد مالکیت یا گواهی ثبت املاک

قرارداد خرید و فروش املاک و مستغلات

اثبات پرداخت املاک

بیانیه منبع وجوه

چرا باید شهروندی ترکیه را انتخاب کنم؟

آیا هوای گرم، سواحل آفتابی و تپه های زیبا را دوست دارید؟ آیا یکنواختی زندگی روزمره باعث می شود احساس بی حوصلگی و فرسودگی کنید؟

آب و هوا و طبیعت ترکیه را دوست خواهید داشت! بسیاری از بازدیدکنندگان از سراسر جهان نه تنها به عنوان گردشگر در فصول شلوغ به اینجا می آیند، بلکه خرید یک ملک واقعی – یک آپارتمان، ویلا، یا ساختمان تجاری – و سپس درخواست شهروندی ترکیه بر اساس این دلایل برایشان جذاب است. انجام تجارت یا سرمایه گذاری در اقتصاد ترکیه به شما این حق را می دهد که شهروند قانونی شوید.

خارجی ها مجبور نیستند در آزمون های زبان ترکی شرکت کنند. اگر قبلاً وظیفه خود را در کشور خود انجام داده اید، خدمت در ارتش ترکیه ضروری نخواهد بود. فقط برای درخواست رسمی شهروندی و دریافت پاسپورت خود باید شخصاً حاضر شوید.

کلیه مدارک توسط وزارت امور داخلی جمهوری ترکیه پردازش می شود و تایید سرویس امنیتی مورد نیاز است. روند کلی در مجموع از 1.5 تا 3 ماه طول می کشد، با این حال، هر اشتباه احتمالی یا عدم انطباق با الزامات ممکن است به میزان قابل توجهی تشدید شود.

مزایای شهروندی ترکیه

ترکیه به عنوان کشوری تفریحی با آب و هوای مدیترانه ای، طبیعت خیره کننده، غذاهای غنی و مردمی مهمان نواز شناخته می شود. اما مزایای آن فقط در آب و هوای خوب و فرهنگ دوست داشتنی نیست. سرمایه گذاران به منظور به دست آوردن چشم انداز سرمایه گذاری های سودآور، توسعه تجارت، خرید املاک و مستغلات مایع ترکیه و همچنین فرصتی برای دریافت ویزای تجاری E2 در ایالات متحده، شهروند ترکیه می شوند.

همچنین تبدیل شدن به یک شهروند ترکیه به شما پاسپورتی می دهد که سفر بدون ویزا به بیش از 110 کشور جهان را ارائه می دهد

طبق فرمان رئیس جمهور طیب اردوغان، حداقل میزان سرمایه گذاری بلندمدت در اقتصاد به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. از 12 ژوئن 2022 چندین گزینه برای دریافت پاسپورت ترکیه دارید:

6 روش مختلف برای شهروندی ترکیه

سرمایه گذاری املاک

سرمایه گذاری سرمایه ثابت

ایجاد شغل

سپرده بانکی

اوراق قرضه دولتی

ازدواج

برای کسب اطلاعات در باره خرید ملک در ترکیه و خرید خانه در استانبول و خرید آپارتمان در استانبول بر روی آن ها کلیک کنید.

تابعیت ترکیه با اخذ ملک

شما نیاز به خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل 400000 دلار دارید، به جای 1 میلیون دلار مانند قبل، و برنامه سرمایه گذاری ممکن است شامل چندین معامله خرید باشد. گزارش ارزیابی اموال که توسط یک نماینده دارای مجوز تهیه شده است مورد نیاز است. ارزشیابی به مدت یک ماه اعتبار دارد.

این شرایط به هر دو ویژگی جدید و فروش مجدد اشاره دارد. در صورت ساخت و ساز سهام، قرارداد باید محضری باشد و TAPU در قسمت های مستقل ملک صادر می شود.

از آنجایی که لیر ترکیه به شدت کاهش یافته است، گزینه های املاک و مستغلات فراوان هستند و برای خریداران خارجی ارزان هستند. خرید ملک در ترکیه برای شهروندی ترکیه ساده ترین و محبوب ترین گزینه سرمایه گذاری در هنگام درخواست است. شما می توانید ملک، خانه، آپارتمان یا زمین بخرید – هر کاری که از نظر مالی برای شما سودمند است را انجام دهید.

انتخاب زمان مناسب برای گزارش‌های ارزیابی املاک و همچنین قراردادهای فروش که به ارز محلی در برابر نرخ دلار آمریکا ثابت شده‌اند، بسیار مهم است.

از خریدار انتظار می رود که برای هر ملک شخصاً و با انتقال مستقیم پول به حساب بانکی فروشنده پرداخت کند. خریدار نمی تواند ملک را حداقل تا 3 سال بفروشد. وزارت محیط زیست و شهرسازی حقوق افراد برای دریافت شهروندی ترکیه را هم تنظیم می کند.

تابعیت ترکیه با سپرده بانکی

برای واجد شرایط بودن برای گزینه سپرده بانکی، باید حداقل 500.000 دلار آمریکا یا معادل آن ارز خارجی یا معادل لیر ترکیه سرمایه گذاری کنید و متعهد شوید که مبلغ سپرده گذاری شده را به مدت سه سال در بانک های فعال در ترکیه نگهداری کنید. سرمایه گذاری باید توسط سازمان مقررات و نظارت بانکی تایید شود. یک فرد می تواند ارزش مساوی را به لیر یا یورو در یکی از بانک های ترکیه سپرده گذاری کند و اقلام تعهدی را با نرخ بهره بانک دریافت کند. حداقل مدت سپرده گذاری 3 سال است. متخصصان ما به شما کمک می کنند تا سودآورترین شرایط را پیدا کنید و در عرض 7 روز تأییدیه ای مبنی بر رعایت شرایط سپرده نقدی دریافت خواهید کرد.

الزامی نیست که چنین مبلغی فقط به یک بانک که در ترکیه فعالیت می کند واریز شود. در این زمینه، یک خارجی می تواند پول را در بیش از یک بانک فعال در ترکیه سپرده گذاری کند، با این شرط که این سپرده را حداقل به مدت 3 سال در آن بانک نگه دارد و مجموع مبالغ سپرده شده باید معادل 500.000 دلار باشد.

مراحل اخذ تابعیت ترکیه از طریق سپرده نقدی در بانک

گرفتن شماره مالیات

افتتاح حساب سرمایه گذاری

سپرده گذاری در بانک

درخواست گواهی انطباق

درخواست اقامت

درخواست شهروندی ترکیه

درخواست کارت شناسایی و پاسپورت ترکیه

تابعیت ترکیه توسط سرمایه گذاری محلی کار

قانون اصلاح شرایط اعطای تابعیت ترکیه به اتباع خارجی، منتشر شده در روزنامه رسمی ترکیه در تاریخ 19/09/2018؛ تصریح می کند که صاحب کسب و کاری که فرصت های شغلی برای 50 شهروند ترکیه ایمن می کند، حق شهروندی ترکیه را دارد، زیرا قبلاً ملزم به استخدام صد شهروند بوده است.

اساساً اگر بتوانید یک شرکت راه اندازی کنید و حداقل 50 نفر ترک را استخدام کنید، واجد شرایط دریافت پاسپورت ترکیه خواهید شد. شما احتمالاً به راهنمایی و مشاوره حقوقی برای پیمایش در دنیای تجارت در ترکیه نیاز خواهید داشت. همچنین راه اندازی شرکت، اداره حقوق و دستمزد و … هزینه های خاص خود را دارد. تعیین دقیق میزان سرمایه‌گذاری شما دشوار است، اما ما این گزینه را فقط برای افرادی توصیه می‌کنیم که قصد دارند یک کسب‌وکار قانونی را برای طولانی مدت در ترکیه اداره کنند.

تابعیت ترکیه توسط صندوق های سرمایه گذاری

برای به دست آوردن تابعیت، یک خارجی همچنین می‌تواند در صندوق سرمایه‌گذاری املاک ترکیه با حداقل مبلغ 500000 دلار سرمایه‌گذاری کند، یا معادل آن را در سهام سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری مسکونی، زمین یا تجاری خریداری کند که کمتر به این صندوق‌ها وابسته هستند. نرخ تورم. شما مزایای زیر را در مقابل گزینه خرید ملک دارید: نیازی به مراقبت از مدیریت یا نگهداری املاک خود ندارید و ثانیاً دارایی های شما می تواند سریعتر فروخته شود.

برای ورود به حقوق مدنی خود، باید یک موسسه در سطح را انتخاب کنید. سرمایه گذاری به ارزش حداقل 500000 دلار تحت نظارت بانک های ترکیه ای منصوب شده توسط دولت انجام می شود، با این شرط که دارایی ها حداقل به مدت سه سال قابل فروش نباشد.

تابعیت ترکیه توسط اوراق قرضه دولتی

یک خارجی که در اوراق قرضه خزانه داری به ارزش 500000 دلار سرمایه گذاری می کند، به شرط اینکه آنها را برای حداقل 3 سال نگه دارد، همچنین حق دارد برای پاسپورت ترکیه درخواست دهد. این سرمایه گذاری به تایید وزارت خزانه داری و دارایی می رسد و صاحب آن بسته به نوع بدهی دولتی و سررسید آن درآمد دریافت می کند.

به غیر از متقاضی اصلی (سرمایه گذار) که یکی از گزینه های بالا را انتخاب کرده است، سایر اعضای خانواده – همسر و فرزندان زیر 18 سال (بدون محدودیت سنی برای معلولان) – نیز می توانند برای شهروندی ترکیه درخواست دهند. والدین سرمایه گذار و فرزندان بالای 18 سال حق دریافت اجازه اقامت طولانی مدت را دارند.

اتباع خارجی نمی توانند مستقیماً تابعیت ترکیه را دریافت کنند. برای درخواست پاسپورت ترکیه، فرد باید شرایط خاصی را داشته باشد که در هر مورد متفاوت است. برای انجام این کار باید با مرکز منطقه ای مبدا کسب و کار، املاک یا حساب بانکی خود تماس بگیرید.

تام تورکی همیشه آماده است تا به شما (از هر کشوری که هستید – اتحادیه اروپا، آسیا یا روسیه) در هر مرحله از روش کمک کند. ما شما را در کل فرآیند راهنمایی می کنیم و به شما توصیه می کنیم که کدام اسناد در مورد خاص شما مورد نیاز است، به جزئیات اشاره می کنیم، و به خدمات ترجمه و دفتر اسناد رسمی کمک می کنیم. اگر با صدور وکالتنامه موافقت کنید، ما همه بررسی ها را انجام خواهیم داد و شما فقط باید پاسپورت خود را دریافت کنید.

بیشتر بدانید:قیمت آپارتمان در ترکیه –خرید ملک ارزان در ترکیه – خرید ملک ارزان در ترکیه مشاوره خرید خانه در استانبول 

شهروندی ترکیه دارای مزایای زیر است: انجام تجارت یا استخدام، دریافت آموزش و مراقبت های پزشکی رایگان و دریافت مزایای برنامه بازنشستگی. علاوه بر این، شما حق بازدید از 72 کشور را بدون ویزا خواهید داشت.

از جمله آنها عبارتند از:

ماوراء قفقاز – گرجستان، ارمنستان، آذربایجان؛

شبه جزیره بالکان – مونته نگرو، مقدونیه، بوسنی و هرزگوین، آلبانی، صربستان، کوزوو.

اروپای شرقی – اوکراین، بلاروس، مولداوی؛ خاورمیانه – قبرس شمالی، بحرین، اردن، عمان، قطر، کویت، لبنان؛

آسیا – ژاپن، سنگاپور، هنگ کنگ، کره جنوبی، اندونزی، مالزی، قزاقستان؛

شمال آفریقا – مراکش، لیبی، تونس؛

شرق آفریقا – سیشل، تانزانیا، موریس، کنیا، ماداگاسکار؛

غرب و شمال آفریقا – سنگال و جمهوری آفریقای جنوبی.

آمریکای شمالی – مکزیک، باهاما، پاناما؛

آمریکای جنوبی – شیلی، آرژانتین، کلمبیا، پاراگوئه، برزیل، اروگوئه، پرو.

ترکیه تابعیت مضاعف و چندگانه را مجاز می‌داند، اما لطفاً توجه داشته باشید که برخی از کشورها محدودیت‌های خاصی را در مورد تابعیت دوگانه به رسمیت نمی‌شناسند یا ندارند. اگر مطمئن نیستید، لطفاً با خدمات پشتیبانی ما تماس بگیرید.

پیام بگذارید