قیمت آپارتمان در ترکیه

آبان ۴, ۱۴۰۱
0 نظر

قیمت آپارتمان در ترکیه

قیمت آپارتمان در ترکیه ؛ خارجی ها بیش از هر زمان دیگری در ترکیه املاک می خرند. ارزش املاک در استانبول از پایین ترین ارزش های آسیایی است و دولت ترکیه خارجی ها را تشویق به سرمایه گذاری می کند.

آیا ممکن است این سرمایه گذاران اشتباه کنند؟ با توجه به اینکه قیمت املاک و مستغلات در استانبول در حدود 1000 دلار آمریکا در هر متر مربع است، آیا خرید املاک و مستغلات ترکیه خیلی خوب است که درست باشد؟

در واقع جنبه های مثبت زیادی برای سرمایه گذاری در بازار املاک ترکیه وجود دارد. موقعیت استراتژیک در تقاطع اروپا و آسیا، این کشور را به یک مرکز تجاری منطقه ای ایده آل تبدیل می کند.

به همین ترتیب، ارزش املاک و مستغلات در شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول، آنکارا و ازمیر نه تنها ارزان است… بلکه سرمایه گذاری در اینجا مسیری را برای شهروندی و دریافت پاسپورت دوم باز می کند.

جذابیت ترکیه بین قیمت پایین ملک و شهروندی آن مشهود است. با این حال، شما باید معایب هر تصمیم سرمایه گذاری را در نظر بگیرید.

در این مقاله، نحوه تبدیل شدن به یک شهروند ترکیه با خرید ملک ارزان در ترکیه، مالیات‌های مربوطه که باید بپردازید، قیمت ملک در ترکیه و شاید مهم‌تر از آن: مسائل اقتصادی نسبتاً وخیم کشور که باید در نظر بگیرید، بحث خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

در املاک ترکیه سرمایه گذاری کنید، پاسپورت رایگان دریافت کنید

قیمت آپارتمان در ترکیه؛در حالی که همه کشورهای آسیایی به خارجی ها اجازه نمی دهند در خاک خود دارایی داشته باشند، خارجی ها می توانند زمین، آپارتمان و سایر انواع املاک و مستغلات را در ترکیه به صورت رایگان خریداری کنند.

دولت به طور فعال خارجی ها را تشویق می کند تا از طریق برنامه های سرمایه گذاری شهروندی خود در ترکیه سرمایه گذاری کنند.

شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه گذاری یکی از بزرگترین جاذبه های خرید ملک در اینجا است. خرید کاندو، خانه یا هر نوع ملک دیگری در این کشور که حداقل 400000 دلار آمریکا ارزش دارد می تواند تقریباً بلافاصله به شهروندی ترکیه منجر شود.

نمای آپارتمان استانبول برای قیمت آپارتمان در ترکیه

با صرف حداقل 400000 دلار آمریکا که برای دریافت شهروندی ترکیه لازم است، یک آپارتمان نسبتاً بزرگ در استانبول با چشم انداز بسفر برای شما فراهم می کند. به نظر می رسد مکانی عالی برای زندگی باشد، اما آیا سرمایه گذاری خوبی دارد؟

هنگامی که ترکیه برای اولین بار شهروندی خود را از طریق برنامه سرمایه گذاری آغاز کرد، باید ملکی به ارزش 1 میلیون دلار آمریکا یا بالاتر خریداری می کردید. اندکی بعد، حداقل به 400000 دلار آمریکا بسیار معقول تر کاهش یافت.

از زمانی که حداقل سرمایه گذاری کاهش یافت، برنامه شهروندی ترکیه بسیار محبوب شده است. اکنون با سایر برنامه های شهروندی و ویزای طلایی در منطقه از جمله پرتغال و مالتا قابل رقابت است.

و اگر گرفتن شهروندی ترکیه به همراه پاسپورت دوم هدف نهایی شماست، لزوماً مجبور نیستید در اینجا ملک بخرید.

برنامه شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری شامل دو گزینه دیگر خارج از املاک و مستغلات است: سپرده گذاری بانکی یا مشارکت سرمایه در یک تجارت در ترکیه.

توجه داشته باشید که سرمایه گذاری مورد نیاز برای این دو گزینه 1,000,000 دلار آمریکا است که دو برابر مقدار مورد نیاز به عنوان سرمایه گذار املاک و مستغلات است.

هزینه ها و مالیات بر املاک در ترکیه

در صورت سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه، چندین مالیات بر دارایی وجود دارد که باید پرداخت کنید. مالیات خرید، یا مالیات سند مالکیت، نسبتاً قابل توجهی 4٪ از قیمت فروش آن است. معمولاً نصف آن توسط خریدار تقسیم می شود در حالی که فروشنده 2٪ باقی مانده را می پردازد.

مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات بر ارزش افزوده نیز برای املاک در ترکیه اعمال می شود. املاک تجاری دارای مالیات بر ارزش افزوده 18٪ هستند. در همین حال، املاک مسکونی مالیات بر ارزش افزوده کمتری دارند که می تواند از 1٪ تا 18٪ متغیر باشد، اما به طور کلی در انتهای پایین تر این مقیاس است.

سرمایه گذاران خارجی می توانند در صورت داشتن شرایط خاص، مانند موافقت با عدم فروش ملک به مدت حداقل یک سال، از مالیات بر ارزش افزوده چشم پوشی کنند.

شما همچنین ملزم به پرداخت مالیات سالانه املاک در ترکیه هستید. آنها ارزان تر از سایر کشورها هستند و از 0.1٪ تا 0.6٪ از ارزش کل ملک متغیر است. با این وجود، مالیات های سالانه یک هزینه مداوم است که باید قبل از سرمایه گذاری در اینجا در نظر بگیرید.

قیمت املاک و مستغلات در ترکیه چقدر است؟

قبل از خرید ملک در ترکیه یا سرمایه گذاری در این زمینه، باید چندین سوال را در نظر بگیرید.

آیا ملک ارزش سرمایه گذاری شما را دارد؟ آیا بازده اجاره به اندازه کافی بالاست؟ آیا در آینده ارزش آن افزایش می یابد یا کاهش می یابد؟

ما گوی کریستالی نداریم که آینده را با دقت 100 درصد پیش بینی کند، اما شما می توانید به عوامل دیگر نگاه کنید و ایده محکمی از آینده اقتصادی ترکیه داشته باشید.

یکی از مواردی که باید در نظر گرفت ارزش لیر ترکیه در مقایسه با سایر ارزها است.

کاهش پیوسته ارزش لیر ترکیه را به یکی از ارزان ترین بازارهای نوظهور جهان برای سرمایه گذاری در املاک تبدیل کرده است.

در واقع، بازار املاک ترکیه علیرغم جایگاهش به عنوان یک کشور با درآمد متوسط ​​بالا، در میان کم‌هزینه‌ترین بازارها در کل آسیا قرار دارد.

استانبول بزرگترین شهر این کشور است که نزدیک به 20 درصد از کل جمعیت ترکیه در اینجا ساکن هستند. شما می توانید یک آپارتمان بازسازی شده در مرکز شهر استانبول را با قیمت پایین تنها 1000 دلار آمریکا در هر متر مربع خریداری کنید.

آن را با 6000 دلار آمریکا به ازای هر متر مربع در مسکو یا 3000 دلار آمریکا در بلگراد مقایسه کنید و ارزش املاک استانبول ممکن است در نگاه اول معامله شگفت انگیزی به نظر برسد.

مانند هر جای دیگر، قیمت املاک استانبول بر اساس موقعیت ملک متفاوت است. قسمت اروپایی استانبول گرانتر از سمت آسیایی است.

ارزان ترین املاک استانبول را در منطقه اسنیورت در امتداد حومه غربی دور شهر پیدا خواهید کرد. در همین حال، گران‌ترین محله‌های استانبول نیسانتاسی و بشیکتاش هستند که هر دو در مرکز شهر قرار دارند.

سوال این است: آیا از طریق اجاره ملک خود یا در نهایت فروش آن، آیا می توانید در آینده سرمایه خود را بازده داشته باشید؟

برای کسب اطلاعات در باره خرید ملک در ترکیه و خرید خانه در استانبول و خرید آپارتمان در استانبول بر روی آن ها کلیک کنید.

شایعه مالکیت ملک در ترکیه!

1 – برای پیوستن به بازار املاک و مستغلات ترکیه، بودجه قابل توجهی مورد نیاز است.

یکی از شایع ترین شایعات در بازار عرب در مورد خرید ملک در ترکیه گران بودن املاک ترکیه است و بسیاری از افراد علاقه مند به سرمایه گذاران املاک معتقدند که هزینه ورود به این بازار بسیار بالاست. با این حال، اینطور نیست و آنچه از همه مهمتر است، شناخت کامل بازار است. شما می توانید با سرمایه گذاری در توسعه مسکن یا خوابگاه های دانشگاهی با حداقل 50000 دلار وارد بازار املاک و مستغلات ترکیه شوید و بازده سرمایه گذاری خوبی داشته باشید.

بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ املاک و مستغلات به دلیل فقدان دانش بازار و درک گرایشات آتی صنعت املاک ترکیه و همچنین تاکید منحصر به فرد بر میزان هزینه شده به جای نوع آن، موفق به سرمایه گذاری نمی شوند.

2 – بنگاه های املاک و مستغلات پول زیادی به دست می آورند

ما نمی توانیم انکار کنیم که شرکت های املاک و مستغلات برای کسب سود کار می کنند، اما این تصور که آنها کمیسیون های زیادی در ترکیه دریافت می کنند نادرست است. کمیسیون ثابتی وجود ندارد زیرا کمیسیون در بخش املاک و مستغلات از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است. متوسط ​​کمیسیونی که شرکت ها در ترکیه دریافت می کنند 3 درصد قیمت ملک است که از شرکت ساختمانی پروژه دریافت می کنند نه از خریدار.

حاشیه سود ضعیف مشاغل املاک و مستغلات در بازار ترکیه به دلیل مالیات های بالای وضع شده توسط دولت ترکیه و سایر هزینه های مرتبط با فروش است.

3-سود سریع

بسیاری از تازه واردان برای خرید ملک در ترکیه سودهای سریع می خواهند، که باعث می شود آنها قضاوت های عجولانه ای داشته باشند که اغلب منجر به ضرر می شود. املاک یکی از صنایع با رشد سریع در ترکیه است که نرخ بازدهی بالایی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند، اما صبر رمز موفقیت در این صنعت است.

قبل از انتخاب خارق‌العاده‌ترین ملک از نظر مکان و کیفیت، سرمایه‌گذاران باید ابتدا بازار را کاملاً درک کنند. سپس، یک متخصص در زمینه سرمایه گذاری املاک و مستغلات پیشنهاد می کند که منتظر بمانید. سرمایه گذاران املاک و مستغلات تنها افرادی هستند که هنگام خواب درآمد کسب می کنند.

پیام بگذارید