قیمت ملک در ترکیه

۱۴۰۱-۰۸-۰۴
0 نظر

قیمت ملک در ترکیه

قیمت ملک در ترکیه؛ این کشور خاورمیانه‌ ای که به طور رسمی جمهوری ترکیه نامیده می‌شود، موقعیت بسیار استراتژیکی دارد و دارای تاریخ غنی، فرهنگ پر جنب و جوش، معماری زیبا و فرصت‌های سرمایه ‌گذاری شگفت‌انگیز و عالی ای است. اگر به دنبال اخذ تابعیت برای کشور ترکیه هستید، برنامه ی شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این برنامه ی سرمایه گذاری که در سال 2017 راه اندازی شد، به افراد در ازای سرمایه گذاری در املاک و یا مستغلات کشور ترکیه شهروندی ارائه می دهد.

با توجه به کاهش هزینه ها، سرمایه گذاران خارجی که به دنبال اخذ تابعیت کشور ترکیه هستند، عموماً از طریق مسیر سرمایه گذاری در املاک اقدام می کنند. حداقل مبلغ واجد شرایط برای خرید یک ملک در ترکیه 400000 دلار + هزینه است که این شهروندی را به یکی از جذاب ترین شهروندی های جهان از طریق برنامه های سرمایه گذاری تبدیل می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

برنامه ی شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری و با هدف جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی برای تقویت اقتصاد در حال ظهور این کشور و ارتقای بازار املاک و هم مستغلات این کشور است. از آنجایی که ترکیه یک کشور بین قاره ای است، سرمایه گذاران خارجی با اخذ تابعیت کشور ترکیه می توانند به بازارهای پررونق اروپا و آسیا دسترسی داشته باشند. برای شهروندی ترکیه، افراد باید حداقل 400000 دلار در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند. درخواست حدود 120 روز طول می کشد تا پردازش شود. هنگامی که فردی شهروند ترکیه باشد، به رفت و آمد آزاد در داخل کشور و کشورهایی مانند هنگ کنگ، ژاپن و سنگاپور دسترسی دارد.

بیشتر بدانید:قیمت آپارتمان در ترکیهخرید ملک ارزان در ترکیهخرید ملک ارزان در ترکیه 

شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه گذاری

– فواید

-افراد می توانند از کیفیت زندگی بالا، همچنین آب و هوای شگفت انگیز و جمعیتی دلپذیر لذت ببرند

-با پاسپورت کشور ترکیه می توانید به گزینه های سفر بدون ویزا و یا ویزا هنگام ورود در 110 مقصد در سراسر جهان دسترسی داشته باشید. این شامل سفر به کشورهای محبوب مثل ژاپن، هنگ کنگ و سنگاپور در میان کشورهای دیگر می شود

-برنامه ی سرمایه گذاری شامل اعضای خانواده متقاضی نیز می شود

– شهروندان کشور ترکیه واجد شرایط ویزای سرمایه گذاری E-2 در ایالات متحده هستند. ویزا برای یک دوره ی پنج ساله قابل تمدید است.

-دسترسی انحصاری به اروپا، هم آسیای غربی و خاورمیانه

 

گزینه های سرمایه گذاری در ترکیه

فرصت های سرمایه گذاری برای قیمت آپارتمان در ترکیه

برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق برنامه ویزای طلایی ترکیه، متقاضی باید یکی از معیارهای سرمایه گذاری ذکر شده در زیر را رعایت کند.

-سرمایه گذاری املاک با حداقل مبلغ 400000 دلار در کشور

– حداقل سرمایه گذاری 500000 دلار

-افراد باید حداقل مبلغ 500000 دلار یا معادل آن ارز خارجی یا لیر ترکیه را در حساب بانکی ترکیه واریز کنند.

– اوراق قرضه دولتی به ارزش 500000 دلار یا معادل آن ارز خارجی یا لیر ترکیه دریافت کنید

-500000 دلار یا معادل آن ارز خارجی یا لیر ترکیه را در سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا سهم صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر سرمایه گذاری کنید.

-تاسیس شرکتی که حداقل 50 کارمند جدید را استخدام کند

لازم به ذکر است که افراد می توانند اعضای خانواده خود را در درخواست شهروندی ترکیه بگنجانند.

برای کسب اطلاعات در باره خرید ملک در ترکیه و خرید خانه در استانبول و خرید آپارتمان در استانبول بر روی آن ها کلیک کنید.

معیارهای واجد شرایط بودن

واجد شرایط بودن-معیارهای-شهروندی-ترکیه

متقاضی اصلی برای دریافت شهروندی کشور ترکیه باید معیارهای واجد شرایط بودن زیر را داشته باشد.

– متقاضی باید 18 سال به بالا سن داشته باشد

– متقاضی باید دارای سابقه کیفری پاک باشد

-متقاضی باید بیمه ی درمانی داشته باشد

-متقاضی باید شرایط سرمایه گذاری را هم داشته باشد

-سرمایه گذاری انجام شده در ترکیه باید حداقل به مدت سه سال ادامه داشته باشد

سرمایه گذاری در بازار املاک ترکیه

قیمت ملک در ترکیه ؛با توجه به فرصت‌های سرمایه‌ گذاری مقرون ‌به ‌صرفه، سرمایه‌گذاران جهانی ترجیح می‌دهند تا مسیر املاک و مستغلات را برای دریافت تابعیت دوگانه در مدت زمان کوتاه انتخاب کنند.

متقاضیان می توانند املاک و همچنین مستغلات را بدست آورند و حتی انتخاب کنند که در ملک زندگی نکنند.

به علاوه ، متقاضیان می توانند بدون نیاز به رعایت قوانین و مقررات بیش از حد مقامات ترکیه، در یک ملک و یا چندین ملک سرمایه گذاری کنند.

برای تضمین شهروندی کشور ترکیه، متقاضیان باید از املاک سرمایه گذاری در ترکیه اطمینان حاصل کرده و حداقل به مدت سه سال آن ها را نگه دارند. پس از دوره ی سه ساله، فرد می تواند ملک ترکیه را بفروشد.

خارجی ها می توانند زمین و ملک خود را در ترکیه به نام خود خریداری کنند، به شرطی که املاک در شهرها واقع شده باشند،و  نه در روستاها، یا مناطق روستایی یا مناطق نظامی. گفتنی است در منطقه ای که ملک در آن قرار دارد باید شهرداری وجود داشته باشد و ملک در محدوده ی آن قرار گیرد.

سرمایه گذاری در املاک ترکیه

– فواید قیمت ملک در ترکیه

فرد با خرید ملک در ترکیه مزایای بسیاری را در کنار اخذ تابعیت ترکیه به دست می آورد.

-بازار املاک و مستغلات یک سرمایه گذاری نسبتاً اقتصادی برای سرمایه گذاران خارجی است

-امکان اقامت قانونی ترکیه و اخذ تابعیت ترکیه

– مالیات بر دارایی مقرون به صرفه

-دسترسی به یک سبک زندگی شگفت انگیز

اگر به دنبال سرمایه گذاری در ملک در ترکیه هستید، می توانید سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در قبرس را در نظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در مورد شهروندی ترکیه توسط املاک سرمایه گذاری، می توانید مقاله ما را بررسی کنید: راهنمای کامل املاک و مستغلات قبرس

نکته مهم: برنامه شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری در تاریخ 1 نوامبر 2020 به طور رسمی بسته شده است. به همین دلیل، سرمایه گذاران دیگر نمی توانند پاسپورت قبرس را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنند.

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری – فرآیند درخواست

مسیر سرمایه گذاری خود را انتخاب کنید – بر اساس نیازهای خود، گزینه سرمایه گذاری مناسب را که با اولویت های شما مطابقت دارد، تعیین کنید.

گواهی واجد شرایط بودن – با توجه به سرمایه گذاری خود، برای تایید با مقامات مسئول ترکیه تماس بگیرید و گواهی واجد شرایط بودن را دریافت کنید.

حساب بانکی ترکیه – پس از دریافت گواهی واجد شرایط بودن، باید یک حساب بانکی ترکیه ای باز کنید که پول شما در آن واریز می شود.

اجازه اقامت ترکیه- پس از تایید سرمایه گذاری شما توسط مقام مسئول، می توانید برای اجازه اقامت ترکیه درخواست دهید.

سرمایه گذاری خود را انجام دهید – سرمایه گذاری خود را پرداخت کنید و تمام اسناد لازم برای درخواست شهروندی را جمع آوری کنید.

درخواست شهروندی ترکیه- پس از تایید سرمایه گذاری خود، می توانید درخواست خود را به اداره سرشماری و شهروندی استان ارائه دهید. به طور کلی حدود چهار ماه طول می کشد تا درخواست رسیدگی شود.

نحوه خرید ملک در ترکیه و قیمت ملک در ترکیه

ترکیه گزینه‌های اقامتی ارزان زیادی را برای مهاجران فراهم می‌کند، بنابراین اگر رویای لذت بردن از سبک زندگی مدیترانه‌ای را دارید، نیازی به خرج کردن پول زیادی ندارید. برای خریداران بین المللی، ملک در ترکیه بسیار ارزان است. با این وجود، قبل از خرید ملک در ترکیه باید به نکاتی توجه کرد.

برای شروع، مراحل زیر را دنبال کنید تا مطمئن شوید که معامله سرمایه گذاری در املاک و مستغلات شما به آسانی و با خیال راحت انجام می شود:

تحقیقات خود را شروع کنید: صدها ملک برای فروش در ترکیه وجود دارد، درست مانند بسیاری از دلالان املاک و مستغلات. قبل از اینکه به دنبال ملک در ترکیه بگردید، می توانید برای آسان تر کردن کار، مشاور املاک و مستغلات مناسب را پیدا کنید. برای این کار، می‌توانید با هر کسی که می‌شناسید که قبلاً ملکی در ترکیه خریده است، مشورت کنید و از آنها بخواهید که چند مشاور املاک را به شما معرفی کنند. یا خودتان با نمایندگان تماس بگیرید. شما باید در مورد هر گزینه ای که در اختیار دارید تحقیق کنید.

یک ارتباط عالی با مشاور املاک خود ایجاد کنید تا بتوانند بهترین پیشنهادها را به شما ارائه دهند.

قدم بعدی رفتن به ترکیه است. شما می خواهید قبل از خرید در مورد منطقه، جوامع و امکانات اطراف آن بدانید. همچنین می توانید به تور بازرسی املاک ترکیه بروید تا ببینید چه املاکی در دسترس هستند.

در مورد قیمت و شرایط خرید مذاکره کنید، سپس ملک را رزرو کنید و قیمت را قفل کنید.

برای صرفه جویی در زمان، یک وکیل از طریق وکالت تعیین کنید و کسب را تکمیل کنید.

ثبت سند مالکیت ترکیه (TAPU).

بوروکراسی و کاغذبازی

طبق قوانین ترکیه، برخی از نقل و انتقالات املاک می تواند در ادارات ثبت املاک انجام شود. ممکن است از شما خواسته شود که سند مالکیت و سند زمین را امضا کنید، که ممکن است پس از دریافت گواهی سکونت دریافت کنید. از آنجایی که دریافت گواهی سکونت زمان بر و پیچیده است، باید با متخصصان املاک و مستغلات که در ترتیب املاک برای اتباع خارجی تخصص دارند صحبت کنید.

ویزا و شرایط اخذ اقامت

خرید ملک مستقیماً به شما حق دریافت مجوز کار یا اجازه اقامت در ترکیه را نمی دهد، مگر اینکه مبلغ سرمایه گذاری 400000 دلار یا بیشتر باشد که پس از آن شما را واجد شرایط دریافت شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه گذاری می کند. با این حال، برای ادامه خرید ملک، ابتدا باید شماره شناسایی خارجی خود را از اداره خارجیان TNP دریافت کنید.

سند مالکیت

هزینه دریافت سند مالکیت که به عنوان TAPU کشور ترکیه نیز شناخته می شود، 4 درصد ارزش ملک است. این یک سند قانونی است که مالکیت ملک را از شخصی به شخص دیگر هم منتقل می کند.

حق کمیسیون برای نمایندگان املاک و مستغلات

حق کمیسیون برای یک مشاور املاک معمولاً 2 درصد ارزش ملک است. در حالی که قیمت مناسبی است، اما می توانید در مورد آن مذاکره کنید.

پیام بگذارید