معرفی منطقه بیکوز در استانبول | Beykoz Istanbul

۱۴۰۱-۰۵-۱۵
0 نظر

معرفی جامع منطقه بیکوز در استانبول | Beykoz Istanbul

در این مطلب به معرفی مفصل از منطقه بیکوز در استانبول، شامل: موقعیت، مهم ترین مزایا، زیر ساخت ها، اماکن توریستی – تفریحی و بسیاری اطلاعات مفید دیگر از این منطقه خواهیم پرداخت و در این مطلب همچنین با مزایای خرید آپارتمان در بیکوز استانبول آشنا خواهید شد.

فهرست عناوین اصلی :

بررسی و آشنایی با منطقه بیکوز استانبول
موقعیت منطقه بیکوز در شهر استانبول
معرفی با مهم ترین مزایا و ویژگی های منطقه Beykoz
مزایای خرید ملک در بیکوز و زندگی در منطقه زیبای بیکوز
زیر ساخت های منطقه بیکوز
1. شبکه مواصلاتی و حمل و نقل
2. مدارس و دانشگاه ها
3. بیمارستان ها و مراکز بهداشتی , درمانی
4. اماکن توریستی , تفریحی
قیمت آپارتمان در بیکوز
بهترین پروژه های tamturkey در منطقه بیکوز
پروژه آپارتمان های مسکونی

بررسی و آشنایی با منطقه بیکوز استانبول

ساکنان استانبول، توریست ها و سایر بازدیدکنندگان از این شهر، اغلب به دنبال یک منطقه توریستی آرام و زیبا در این شهر هستند که در جوار آن بتوانند دمی بیاسایند و لحظات خوشی را برای خود به ارمغان بیاورند، شاید اولین مناطقی که به ذهن خطور می کند، مناطق سرسبز و جنگل های انبوه استانبول، پارک های زیبا بسفر، مناطق اطراف دریای مرمره یا ساحل دریای سیاه و مناطقی دیگر باشد، لیکن بیکوز نیز یکی از آن دسته مناطق است که همواره توریست ها و بازدید کنندگان زیادی را چه از داخل و چه از خارج کشور ترکیه به خود کشانده است.

بیکوز استراحتگاه اصلی خلفای عثمانی بود. امروزه نیز بسیارند کسانی که از این منطقه دیدن می کنند و در دل زیبایی ها و طراوات آن دمی می آرامند.

بیکوز “Beykoz Istanbul ” نامی است با پیشینه ای بسیار کهن. این نام از دو کلمه باستانی “بی” به معنای شاهزاده یا استاد، و “قز” به معنی دهکده یا گردو مشتق، سپس به مرور زمان و برای سهولت در تلفظ به ” بیکوز” تبدیل شده است.

زیبایی های طبیعت و جنگل های سرسبز و گسترده بیکوز شهره عام و خاص هستند، با رودخانه ها و نهرهایی روان که از کوچوک سو (Küçüksu) و گوکسو (Göksu) سرازیر می شوند و در تنگه بسفر به دریای سیاه ملحق می شوند.

شماری زیادی از روستاهای بسیار زیبا در بیکوز وجود دارد که دارای طبیعتی شگفت انگیز هستند، از جمله روستای ریوا ( Riva‏) که مشرف به دریای سیاه بوده و در مجاورت با تنگه بسفر و بخش اروپایی شهر استانبول قرار دارد.

منطقه بیکوز از همان ابتدا توسط سلاطین عثمانی فتح و سپس توسط سلطان بایزید اول ساخته شد. در دوران حکومت عثمانی و بعد از آن، بیکوز تنها زمین هایی سرسبز و جنگل هایی وسیع بود که سلاطین عثمانی به منظور شکار و تفریح در دل طبیعت دلربای آن، راهی آنجا می شدند و شماری از آثار که از آن دوران باقی مانده، گویای این دعوی است؛ از جمله: کلبه شکار در کوچوک سو، آبنماها، جوی ها و آبراه هایی مشخص و مساجد مختلفی که روستاهای این منطقه ساحلی را تزیین کرده اند.

موقعیت منطقه بیکوز در شهر استانبول | Beykoz Istanbul

منطقه Beykoz در شمال شرقی تنگه بسفر، در قسمت آسیایی شهر استانبول واقع شده است. فاصله بیکوز تا مرکز شهر در منطقه تاکسیم، با ماشین تقریبا یک ساعت است که باید از مسیر پل یاووز سلیم یا پل سلطان محمد فاتیح عبور کرد.

این منطقه در سال 1928 به عنوان یکی از شهرداری های مستقل استانبول شناخته شد و امروزه نیز به همین شکل باقی مانده است.

معرفی با مهم ترین مزایا و ویژگی های منطقه Beykoz

آب و هوای بیکوز در فصل زمستان نسبتا سرد و در فصل تابستان نسبتا گرم است. این منطقه به ویژه در فصل زمستان تحت تأثیر بادهای سرد شمالی قرار می گیرد که نقش شایان توجهی در کاهش نسبی دما در منطقه دارند.

از دیگر مشخصات بیکوز ارتفاعات و بلندیهای این منطقه است که در امتداد دریای سیاه و تنگه بسفر که تابلوی زیبایی، توریسم و گردشگری در شهر استانبول است، گسترش یافته اند. از طرف دیگر وجود مساحت های سبز گسترده در این منطقه نقش شایان توجهی در کاهش درجه حرارت در فصل تابستان دارد.

مناطق توریستی، جاذبه های تاریخی و اماکن باستانی زیادی در بیکوز وجود دارد، از کاخ های تاریخی این منطقه گرفته که در کرانه های بسفر واقع شده اند تا جنگل های زیبا و گسترده و تپه های سرسبز و جذاب و بسیاری از جاذبه های بی نظیر دیگر که در این مقاله به شماری از آنها خواهیم پرداخت.

مزایای خرید ملک در بیکوز و زندگی در منطقه زیبای Beykoz

تراکم جمعیتی بیکوز در مقایسه با سایر مناطق استانبول پایین است. مساحت این منطقه 239.2 کیلومتر مربع است و بر اساس آخرین آمار رسمی سال 2021، جمعیت آن به 248 هزار و 595 نفر می رسد.

مهم ترین دلیل تراکم جمعیتی پایین بیکوز نسبت به سایر مناطق استانبول را می توان در وسعت جنگل ها، فضاهای سبز و پارک های وسیع آن دانست، که البته این امر خود نقطه قوت و یک امتیاز بزرگ برای کسانی است که تمایل دارند در آپارتمان هایی لوکس یا ویلاهایی با چشم اندازهایی رؤیایی و ابدی زندگی کنند.

زیر ساخت های منطقه بیکوز

اهمیت بیکوز کمتر از سایر مناطق و شهرداری های دیگر استانبول نیست. در این بخش مطالبی را پیرامون مراکز خدماتی و زیر ساخت های این منطقه خدمت شما بزرگواران ارائه می کنیم :

1- شبکه مواصلاتی و حمل و نقل

بیکوز توسط دو بزرگراه به سایر مناطق استانبول و دیگر شهرهای ترکیه دسترسی دارد :

اول – اتوبان مرمره شمالی که به پل سلطان یاووز سلیم منتهی می شود.

دوم – اتوبان E80 که از طریق بسفر به پل سلطان محمد فاتح متصل می گردد.

بیکوز علاوه بر دو اتوبان مذکور، از طریق وسایل حمل و نقل عمومی و بسیاری از جاده های فرعی دیگر به سایر مناطق استانبول وصل می شود.

2. مدارس و دانشگاه ها

طیف وسیعی از انواع مدارس دولتی و خصوصی در این منطقه وجود دارد که فضای آموزشی مناسب و یکپارچه ای را برای تمام دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی فراهم کرده اند.

در منطقه بیکوز، دانشگاهی به نام دانشگاه بیکوز ( Beykoz University ) وجود دارد که یکی از بهترین دانشگاه های استانبول است. علاوه بر آن چندین دانشگاه دیگر در نزدیکی این منطقه قرار دارند، از جمله: دانشگاه اسکودار، دانشگاه کوچ و دانشگاه فنی استانبول که دو دانشگاه اخیر در فاصله ای نزدیک از کرانه های بخش اروپایی شهر واقع شده اند.

3. بیمارستان ها , مراکز بهداشتی و درمانی

شاید بیکوز همچون دیگر مناطق استانبول از نظر بیمارستان ها و مراکز بهداشتی – درمانی غنی نباشد، لیکن در این منطقه یک بیمارستان دولتی به نام ( İstanbul Beykoz Devlet Hastanesi) وجود دارد که نیاز ساکنان منطقه را برآورده می کند. از طرف دیگر در نزدیکی بیکوز مراکز بهداشتی – درمانی، دارو خانه ها، کلینیک های خصوصی و بیمارستان های زیادی به ویژه در منطقه اسکودار یا کرانه های بخش اروپایی استانبول وجود دارد که پاسخگوی نیاز تمام ساکنان این منطقه واطراف آن میباشد.

4. اماکن توریستی – تفریحی

از معروف ترین و زیباترین جاذبه های توریستی منطقه بیکوز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تپه Yuşa يوشا (یوشع) Yuşa Hazretleri Tepesi: در این تپه گویا قبری وجود دارد که منسوب به حضرت یوشع است. این تپه چشم اندازهای زیبایی به بسفر دارد و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

موزه شیشه و کریستال بیکوز Beykoz Cam ve Billur Müzesi: این موزه در آوریل 2021 افتتاح گردید و یکی از مدرن ترین و زیباترین موزه های استانبول محسوب می شود که در داخل یک پارک تاریخی 395 هکتاری واقع شده است. این موزه در ساختمانی قدیمی قرار گرفته که از آجر ساخته شده و هنگام افتتاح موزه مورد بازسازی قرار گرفته است. مجموعه شگفت انگیزی از قطعات شیشه و کریستال در این مرکز وجود دارد که هر روزه طیف وسیعی از بازدید کنندگان را به خود می کشاند.

باغ وحش پولونیز کوی Polonezköy Zoo – Doğal Yaşam Parkı: که یکی از پارک های طبیعی در میان جنگل است.

قلعه يوروس کالسی Yoros Kalesi: این قلعه یادگار عصر روم است که در رشته کوه آنادولوا Anadolu Kavağı در سمت آسیایی استانبول قرار گرفته است. مشخصه این قلعه چشم انداز پانوراما و شگفت انگیز آن از دریای سیاه و تنگه بسفر است و مجموعه ای از رستوران ها و کافه ها که شمار قابل توجهی توریست را از اقصی نقاط جهان به خود جذب می کنند، آن را احاطه کرده اند.

قیمت آپارتمان در بیکوز

قیمت خانه و مسکن در بازار املاک و مستغلات بیکوز، به ویژه طی 2 سال گذشته، افزایش قابل توجهی داشته است؛ بطوریکه بر اساس داده های مندرج در وب سایت های املاک و مستغلات ، میانگین قیمت هر مترمربع خانه مسکونی در این منطقه به 14 هزار و 286 لیر افزایش یافته است. به همین جهت بر اساس شاخص قیمت املاک و گزارش منطقه ای سال 2022، میانگین قیمت یک خانه 100 متری در مناطق قدیمی یا حاشیه منطقه بیکوز، بین 1،071،435 تا 1،785،700 لیر متفاوت است. این در حالی است که قیمت مسکن با همان متراژ در مجتمع های مسکونی برند که دارای چشم انداز ابدی به تنگه بسفر یا جنگل های سرسبز منطقه و یا دریای سیاه هستند، به مراتب بالاتر از قیمت های نامبرده است.

بهترین پروژه های شرکت در منطقه بیکوز

پروژه های مسکونی منطقه بیکوز، از مدرن ترین، شیک ترین و فاخر ترین مجتمع های مسکونی استانبول به حساب می آیند که بسیاری از ثروتمندان را به خود جذب کرده اند. بسیارند سرمایه گذارانی که با خرید یک آپارتمان لوکس و یا یک ویلای لاکچری در این منطقه، علاوه بر شروع یک سرمایه گذاری پرسود، زندگی آرام و مدرنی را تجربه می کنند. در این بخش به یکی از مهم ترین و بهترین پروژه های مسکونی منطقه بیکوز اشاره می کنیم که از طرف شرکت Tamturkey به شما عزیزان معرفی می شود.

بهترین پروژه های tamturkey در منطقه بیکوز

پروژه آپارتمان های مسکونی

این پروژه در یکی از زیباترین مناطق بیکوز قرار گرفته است، منطقه ای مرکزی و زیبا، در سمت آسیایی بسفر که میزبان شمار زیادی پروژه ساختمانی بی نظیر و مدرن است که طبقه نخبه و مخملی جامعه را به خود جذب می کند.

این پروژه دارای موقعیت ویژه ای است؛ زیرا در نزدیکی دریاچه و جنگل های مالامال از درختان کاج و نمدار (تیلیا) قرار گرفته که با طراحی زیبا و منحصر به فرد، دور تا دور پروژه گسترش یافته اند، با گل هایی خوشبو و معطر که با نسیم شور انگیز صبحگاهی ترکیب شده و رایحه بی نظیری را به مشام ساکنان می رسانند.

این پروژه تنها 2 کیلومتر از تنگه بسفر و حدود 2.5 کیلومتر از بزرگراهی که به پل سلطان محمد فاتح منتهی می شود، فاصله دارد.
پروژه از طراحی و معماری بسیار جذابی برخوردار است که موقعیت ویژه، زیبایی و وسعت پارک های طراحی شده در آن و همچنین بالکن های زیبا و وسیع هر آپارتمان، با چشم اندازهای شگفت انگیز هر کدام به پارک ها و فضاهای سبز داخل و خارج پروژه، دلیلی بر این مدعاست.

در این پروژه آپارتمان هایی مجلل، با سبک معماری مدرن و بر اساس استانداردهای خانه سالم و بهداشتی، در سبک ها و متراژهای متنوع ارائه می شود، تا متناسب با تمامی نیازها و بودجه ها باشد، از آپارتمانهای دو خواب گرفته (2+1) تا پنج خواب (5+1) و شش خواب (6+2).

امکانات خدماتی و رفاهی متنوعی در این مجتمع مسکونی تدارک دیده شده، بنحویکه نیازهای یک زندگی مدرن خانوادگی را به بهترین نحو برآورده می کند. همچون: حوضچه های تزئینی، سالن بدنسازی، اتاق سونا و بخار، حمام ترکی، استخر سرپوشیده، پارک بازی کودکان، سالن بسکتبال، سالن والیبال و …

به منظور کسب اطلاع از جزئیات بیشتر پروژه ها و قیمت آپارتمان ها، یا دیگر پروژه های معتبر و مهم این منطقه، هم اکنون با شرکت Tamturkey تماس بگیرید و از خدمات حرفه ای و رایگان ما بهره مند شوید.

ما متعهد به ارائه تخصص و تجربه , همراه دانش روز به همه شما عزیزان هستیم

موقعیت مناسب جهت سرمایه گذاری در ترکیه به مناسبترین قیمت و با موقعیت عالی و با امکانات مجتمع مسکونی مدرن متناسب با سرمایه خودتان صاحب خانه شوید.

لطفا با مشاورین تام تورکی در واتساپ تماس حاصل فرمایید

905522888939+

 WHATSAPP : https://wa.me/905522888939

پیام بگذارید