پاسپورت ترکیه هزینه، شرایط و مدارک

۱۴۰۱-۰۸-۱۶
0 نظر

پاسپورت ترکیه هزینه، شرایط و مدارک

پاسپورت ترکیه هزینه، شرایط و مدارک؛ طی چند سال گذشته، ترکیه و اتحادیه اروپا مذاکراتی را انجام داده اند که ممکن است در آینده به پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا و منطقه شینگن ختم شود. این امر به دارندگان پاسپورت ترکیه امکان دسترسی بدون ویزا به تعدادی از کشورهای جدید در اروپا و خارج از آن را می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشورین ما تماس بگیرید.

لطفا با مشاورین تام ترکیه در واتساپ تماس حاصل فرمایید

095065888989

 WHATSAPP : https://wa.me/905065888989

 

ترکیه در اوایل سال جاری اعلام کرد که به شهروندان شش کشور اروپایی از جمله اتریش، بلژیک، هلند، اسپانیا، لهستان و بریتانیا بدون ویزا اجازه ورود می دهد. بدون شک، دولت ترکیه به این ترتیب صنعت گردشگری را تقویت می کند و در عین حال امیدوار است که شرکای اروپایی ممکن است متقابل باشند.

 

ترکیه کشوری است که می توانید در آن زندگی کنید، جایی که زندگی مدرن با سبک زندگی مسلمانان تطابق دارد. در حالی که جهان به طور فزاینده ای جهانی شده است و سفر به یک آرزوی محبوب برای همه مردم تبدیل شده است، دسترسی بدون ویزا یک دارایی بسیار مفید است. افراد می خواهند از مرزها فراتر رفته و به فرصت های مختلف تجاری، شغلی، فرهنگی و سبک زندگی در مقیاس جهانی دسترسی داشته باشند. یکی از کشورهایی که امروزه با ارائه فرصت های سرمایه گذاری پرسود در ازای دریافت شهروندی خبرساز شده است، ترکیه است.

 

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مقررات اخذ تابعیت کشورترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه در تاریخ 19 سپتامبر 2018 کاملاً ساده شده است. حداقل مقدار اموال غیرمنقول خریداری شده برای سرمایه گذاران خارجی برای انتقال به شهروندی ترکیه بدون انتظار به 400000 دلار کاهش می یابد. با قوانین فعلی، خارجی هایی که حداقل 400.000 دلار ملک در ترکیه خریداری می کنند، می توانند با همسر و فرزندان زیر 18 سال خود که به طور رسمی ازدواج کرده اند، تابعیت ترکیه را دریافت کنند. در این صورت، املاک خریداری شده ی شما نباید به مدت 3 سال فروخته شود.

 

چگونه برای شهروندی اقدام کنیم؟

تام تورکی تضمین می کند که با شما باشد و شما را در کل فرآیند شهروندی کشور ترکیه راهنمایی کند. پس از تکمیل خرید ملک به ارزش 400000 تومان، ما به اداره کل ثبت اسناد و املاک و هم کاداستر (اداره تاپو) درخواست می کنیم تا از دریافت شرایط شهروندی اطمینان حاصل کنیم.

در مرحله بعد ماموران گزارش ارزیابی و اسناد حواله بانکی شما را بررسی می کنند. انتقال به درخواست شهروندی به طور کلی بین 3 و تا 7 روز تایید می شود.

با این تاییدیه در همان روز به اداره ی مهاجرت مراجعه می کنیم. پس از درخواست سند مالکیت، تمام مراحل در یک دفتر اطلاعات شهروندی در شهر استانبول و شهر آنکارا دنبال می شود. آنها اخذ شهروندی را بین 1 ماه تا حداکثر 3 ماه نهایی می کنند.

 

مدارک مورد نیاز برای شهروندی ترکیه چیست؟

 • فرم درخواست
 • پاسپورت معتبر
 • چهار عکس در اندازه ی گذرنامه از هر یک از اعضای خانواده شما
 • شناسنامه
 • اجازه اقامت یا ویزای توریستی معتبر در گذرنامه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • در صورت لزوم، اسنادی که روابط شما را با همسر و فرزندانتان ثابت می کند (مجوز ازدواج، گواهی تولد فرزندان)
 • در صورت لزوم، کپی شناسنامه ترکی و آدرس بستگان متقاضی در ترکیه
 • رسید پرداخت مالیات درخواست
 • گزارش ارزیابی
 • رسید بانکی مبنی بر پرداخت حداقل 400000 تومان
 • سند مالکیت یا تعهد خرید ملک محضری

 

چرا باید از طریق سرمایه گذاری با AKD برای شهروندی کشور ترکیه اقدام کرد؟

مزایای زیادی برای درخواست شهروندی از طریق سرمایه گذاری با تام تورکی وجود دارد. این مطمئن ترین، ارزان ترین و حتی آسان ترین راه است. زیرا ما یک شرکت حرفه ای با تخصص بسیار در این زمینه هستیم.

دفاتر زیادی تحت عنوان کارگزاری های خدمات در این زمینه در کشور ترکیه  وجود دارد. بیشتر این دفاتر بسیار بیشتر از ارزش کارگزاری خود دریافت می کنند. به علاوه  بسیاری از آنها در هر مرحله شما را به درستی راهنمایی نمی کنند.

شما باید همه احتمالات ممکن را در نظر بگیرید و با یک شرکت قابل اعتماد کار کنید. تام تورکی پیشروترین شرکت املاک و مستغلات در ترکیه از نظر فروش ملک به سرمایه گذاران خارج از کشور با تجربه است.

ترکی، هلندی، سوئدی، روسی، آلمانی، فرانسوی، عربی، فارسی، چینی، پشتو، اردو، پنجابی و غیره ما می دانیم که توانایی برقراری ارتباط به زبان چقدر مهم است و به زبان شما بسیار صحبت می کنیم.

گزینه دیگر این است که به تام تورکی وکالت بدهید تا فرآیند را برای شما انجام دهد. ما الگوی POA (وکالتنامه) خود را داریم که فقط شامل حقوق لازم برای فرآیند خرید است.

 

مزایای شهروندی ترکیه

اول از همه، پاسپورت و شهروندی کشور ترکیه در یک زمان نسبتا مختصر بین 30 تا 90 روز کاری پردازش و تحویل می شود.

با پاسپورت کشور ترکیه، تقریباً برای 100 کشور در دنیا بدون ویزا خواهید بود و حق ورود آسان تری به تمام کشورهای منطقه شینگن خواهید داشت.

برای واجد شرایط شدن شهروندی این کشور نیازی به اقامت مداوم در ترکیه برای مدت معینی نیست. شما می توانید به محض دریافت مجوز اقامت در خارج از کشور دیگر به زندگی خود ادامه دهید و برای شهروندی اقدام کنید. پاسپورت ترکیه یکی از برترین پاسپورت ها در دنیاست.

 

شهروندی ترکیه حقوق کامل پزشکی و آموزش رایگان و برنامه های بازپرداخت دانشگاه را فراهم می کند.

در کنار همه ی این ها ، شما به عنوان یک شهروند کشور ترکیه از برنامه های بازنشستگی بهره مند خواهید شد و از حق همه نوع انتخابات برخوردار خواهید بود.

همسر/شوهر و فرزندان زیر 18 سال شما می توانند همزمان با شما هم تابعیت دریافت کنند. زمانی که برای شهروندی درخواست می کنید، مجبور نیستید دارایی یا درآمد خود را که در حال حاضر در کشورهای دیگر دارید، اعلام کنید.

پاسپورت ترکیه هزینه، شرایط و مدارک اجازه تابعیت دوگانه را می دهد که در واقع کسانی که پاسپورت کشور ترکیه دارند، می توانند تابعیت دوگانه نیز داشته باشند. پاسپورت ترکیه 10 سال اعتبار دارد و برای مادام العمر هم قابل تمدید است.

 

مزایای پاسپورت ترکیه

در واقع، پاسپورت کشور ترکیه در رتبه 53 در شاخص پاسپورت Henley & Partners در سراسر جهان و رتبه 39 در شاخص سفر ویزا قرار دارد. این رتبه به این معنی است که همچنین اگر پاسپورت کشور ترکیه داشته باشید، می توانید بدون دریافت ویزا وارد نزدیک به 100 کشور جهان شوید. به علاوه  می توانید به ویزای ورودی که پس از ورود به بیش از 40 کشور صادر می شود دسترسی داشته باشید. علاوه بر داشتن پاسپورت کشور ترکیه به معنای ورود به 7 کشور دیگر با درخواست ویزای آنلاین است.

 

پاسپورت ترکیه هزینه، شرایط و مدارک

علاوه بر این، به دلیل مذاکرات اتحادیه اروپا و توافقات متقابل، دارندگان پاسپورت کشور ترکیه می توانند به راحتی ویزای شینگن کشورهای اروپایی را دریافت کنند. انتظار می رود در آینده شهروندان کشورترکیه بدون نیاز به ویزا وارد کشورهای اتحادیه اروپا شوند.

در حال حاضر بسیاری از کشورها به دارندگان پاسپورت کشور  \ترکیه اجازه می دهند بدون دریافت ویزا وارد کشور خود شوند. نام بردن از همه آن ها در اینجا دشوار خواهد بود، اما برای مثال برای آن کشورها می توانیم برخی از کشورها را در میان آنها ارائه دهیم مانند آرژانتین، بلاروس، شیلی، بوسنی، برزیل، صربستان، جمهوری آفریقای جنوبی، قطر، هنگ کنگ، سنگاپور، تونس، السالوادور، اردن، گرجستان، پاراگوئه، آذربایجان، ژاپن، مراکش، کلمبیا، کره جنوبی، اروگوئه، مالزی، اکوادور، اندونزی، اوکراین، تایلند و قبرس شمالی. به خصوص  با صدور ویزا در بدو ورود می توانید وارد بیش از 40 کشور در دنیا شوید. برای برخی از کشورها مانند استرالیا نیز می توانید ویزای آنلاین درخواست کنید.

بیشتر بدانید؛خرید ویلا در ترکیهبهترین سرمایه گذاری در ترکیهگرفتن پاسپورت ترکیه – دریافت شهروندی ترکیه 

 

سوالات متداول برای پاسپورت ترکیه هزینه، شرایط و مدارک

س: آیا در صورت خرید ملک در ترکیه می توانم شهروند ترکیه شوم؟

ج: بله. خارجیانی که ملکی به ارزش 400000 دلار در ترکیه خریداری می کنند می توانند تابعیت ترکیه را دریافت کنند.

 

س: چگونه باید نرخ دلار و لیر ترکیه را محاسبه کنم؟

پاسخ: اداره کل ثبت اسناد و املاک و کاداستر، نرخ لیر/دلار را در تاریخ درخواست بر اساس نرخ بانک مرکزی ترکیه محاسبه می کند.

 

س: آیا باید یک ملک به ارزش 400000 دلار بخرم یا می تواند چندین ملک باشد تا هزینه شهروندی ترکیه را با سرمایه گذاری در املاک پوشش دهد؟

ج: محدودیتی در این مورد وجود ندارد. شما می توانید بیش از یک ملک خریداری کنید تا در مجموع 400000 دلار را پوشش دهید. علاوه بر این املاک حتی می تواند در شهرهای مختلف باشد.

 

س: مهمترین مسئله در طول فرآیند چیست؟

پاسخ: مقامات رسمی ترکیه می خواهند مطمئن شوند که حداقل ارزش 400000 دلار است. شرکت های ارزیابی اموال سوگند خورده برای جلوگیری از تقلب در قیمت، صحت قیمت را تأیید می کنند. ارزیابان ممکن است تا 20٪ انحراف (تفاوت) از قیمت فروش خود داشته باشند. بنابراین، تام تورکی به شما توصیه می کند که با محاسبه این ارزیابی، ملک خریداری کنید.

 

س: آیا در هر مرحله ای نیاز به مصاحبه یا آزمون وجود دارد؟

ج: خیر

 

س: آیا زمانی که شرایط لازم را انجام دهم تابعیت من اعطا می شود؟

ج: در درجه اول باید تأیید شود که متقاضی تهدیدی برای امنیت ملی نبوده است.

 

س: آیا با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، تابعیت فعلی من لغو می شود؟

پاسخ: خیر، نمی شود. قوانین ترکیه تابعیت دوگانه و یا چندگانه را مجاز می داند. این کاملاً به قوانین کشور شما بستگی دارد.

 

س: آیا در روند درخواست و گرفتن شهروندی ترکیه کمک می کنید؟

تام تورکی با شما خواهد بود و شما را در کل فرآیند راهنمایی می کند.

 

س: آیا در صورت خرید املاک تجاری با درآمد اجاره، می توانم تابعیت ترکیه را دریافت کنم؟

پاسخ: بله، هر نوع ملکی محاسبه می شود.

 

س: آیا برای گرفتن تابعیت باید به کشور ترکیه بیایم؟

پاسخ: خیر. تام تورکی کل فرآیند را از ابتدا تا انتها برای شما دنبال می کند.

 

س: آیا می توانم یک ملک در حال ساخت برای درخواست شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه گذاری بخرم؟

پاسخ: بله، دولت تعهدات محضری خرید ملک را می پذیرد. اگر مبلغ پرداختی بالای 400000 دلار باشد، می توانید با تعهد خرید ملک محضری برای شهروندی درخواست دهید.

 

س: چگونه می توانم تابعیت ترکیه را به عنوان یک فرد بدون تابعیت دریافت کنم؟

پاسخ: هنگامی که حداقل 400.000 دلار ملک خریداری می کنید، می توانید برای شهروندی ترکیه با مدرک مورد نیاز که بی تابعیتی متقاضی را تأیید می کند، درخواست دهید. (سند مسافرتی صادر شده توسط سازمان ملل متحد.)

 

س: آیا خانواده من باید در هر مرحله از فرآیند اخذ تابعیت ترکیه به کشور ترکیه بیایند؟

پاسخ: خیر. فقط متقاضی می تواند از کشور ترکیه بازدید کند و از طرف خانواده خود با مدارک مورد نیاز درخواست دهد.

 

س: سیستم کارت دو تابعیتی و تورکواز چیست؟

ج: تابعیت مضاعف به وضعیت شخصی گفته می شود که همزمان از دو تابعیت متفاوت تبعه می شود. کشور ترکیه اجازه تابعیت مضاعف را می دهد. حتی اگر در کشوری زندگی می‌کنید که تابعیت مضاعف یا تابعیت ثانویه را مجاز نمی‌داند، کشور ترکیه کارت Turkuaz را برنامه ‌ریزی کرده است. کارت Turkuaz به شما حق شهروندی کامل به جز رای دادن در کشورترکیه را هم می دهد.

 

س: اگر من شهروند ترکیه شوم، آیا باید خدمت سربازی انجام دهم؟

پاسخ: اگر بتوانید ثابت کنید که قبلاً در کشور خود در ارتش خدمت کرده اید یا در روزی که تابعیت کشور ترکیه را به دست آورده اید بالای 22 سال سن داشته اید، نیازی به انجام خدمت سربازی در ترکیه ندارید.

 

 

پیام بگذارید