ثبت شرکت در ترکیه

۱۴۰۱-۰۹-۱۹
4 دیدگاه ها

ثبت شرکت در ترکیه؛ اگر می خواهید شرکت خود را در ترکیه راه اندازی کنید اما نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید یا چیزی در مورد آن نمی دانید، مقاله ما می تواند به شما کمک کند.

فرآیند ثبت شرکت در ترکیه

روند افتتاح شرکت در ترکیه

فرآیند افتتاح کسب و کار

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشورین ما تماس بگیرید.

لطفا با مشاورین تام ترکیه در واتساپ تماس حاصل فرمایید

095065888989

 WHATSAPP : https://wa.me/905065888989

در ترکیه یکی از مهم ترین موضوعاتی است که خارجی ها بیشتر به آن علاقه دارند. اخذ جواز کسب مهمترین شرط در این زمینه است. با این پیش زمینه، بیایید همه سؤالات مربوط به افتتاح یک کسب و کار را با هم بررسی کنیم.

کارآفرینان خارجی ای که خواستار به راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در ترکیه هستند باید قبل از شروع فعالیت چند مرحله را طی کنند. این مراحل عبارت اند از:

 

 • نوع شرکتی را که می خواهند تأسیس کنند انتخاب کنند و اسناد تأسیس را مطابق با قانون شرکت ها و دفاتر اسناد رسمی تهیه کنند.
 • افتتاح حساب بانکی تجاری و واریز سرمایه مورد نیاز طبق قانون.
 • مدیران یا مدیران شرکت را طبق قانون تعیین کنید.
 • تسلیم اسناد شرکت و مشخصات سهامداران و مدیران به دفتر تجارت.
 • دریافت شماره مالیات و همچنین مالیات بر ارزش افزوده و نیز ثبت نام در اداره مالیات برای اهداف تامین اجتماعی.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه

یکی از مهم ترین مراحل راه اندازی کسب و کار در کشور ترکیه تهیه مدارک لازم جهت ثبت کسب و کار در اداره ثبت تجاری می باشد. مجموعه اصلی اسنادی که باید تنظیم و همچنین محضری شود، اساسنامه است که باید حاوی کلیه مشخصات و اسامی سهام داران، محل سکونت، سهم آنها به سرمایه شرکت و تعداد سهام باشد. همچنین اساسنامه باید شامل اطلاعاتی از جمله نام مدیران شرکت، انتصاب و عزل، وظایف و تعهدات آنها باشد.

 

در همین سند باید نام تجاری شرکت ترکیه ای، آدرس آن در این کشور و تعریف حوزه فعالیت آن به وضوح مشخص شود. همچنین اساسنامه ممکن است شامل بندهای دیگری در مورد شرکت و اصلاحات احتمالی حل اختلاف در صورت بروز مشکل بین سهامداران باشد. خیلی مهم است که اساسنامه مطابق با مقررات قانون تجارت تنظیم شود. اگر شما یک کارآفرین خارجی هستید و می خواهید در این کشور شرکت افتتاح کنید، موسسه حقوقی ما در ترکیه می تواند شما را در تهیه این مدارک یاری کند.

 

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که در صورت تشکیل یک شرکت انفرادی باید یک فرم درخواست ساده در اداره ثبت تجاری تکمیل شود. در شرکت های تضامنی به نام شرکت تضامنی در ترکیه، سند مشارکت مبنای تشکیل آنها می باشد.

 

سهامداران مؤسسان یا بهترین صاحبان کسب و کار شرکت هستند. این افراد می توانند افراد یا شرکت ها باشند و می توانند حقوق و وظایف مختلفی در داخل شرکت داشته باشند. حداقل تعداد سهامداران یک شرکت کشورترکیه ای می تواند شرکت های خصوصی و دولتی باشد. آن ها ممکن است شهروند یا ساکن ترکیه باشند. با این حال، خارجی ها همچنین می توانند به عنوان سهامدار انحصاری در هنگام راه اندازی یک تجارت در این کشور عمل کنند.

 

مدیریت بازرگانی در ترکیه

یکی از مهمترین نقش ها در یک شرکت ترکیه ای توسط مدیران آن شرکت انجام می شود. در مورد شرکت خصوصی، سهامداران باید حداقل یک مدیر شرکت را تعیین کنند. هیئت مدیره باید مدیریت یک شرکت دولتی در ترکیه را مدیریت کند. حداقل یک حسابرس باید در همان نوع شرکت هم منصوب شود. در مورد شرکت های خصوصی، حسابرس مستقل خواهد بود و تنها در مواقعی که نیاز به تایید اسناد مالی شرکت باشد، از آن دعوت می شود. لازم به ذکر است که صرف نظر از نوع شرکت، حداقل یکی از سهامداران باید مدیر شرکت باشد. وظيفه مديريت را شركت ديگري نيز مي تواند انجام دهد مشروط بر اينكه شخص حقيقي را به عنوان نماينده شركت تعيين كند.

بیشتر بدانید؛اخذ گواهینامه رانندگی ترکیه – قیمت خانه در استانبول به پول ایراناقامت ترکیه

عنوان کسب و کار و آدرس قانونی هنگام افتتاح کسب و کار در ترکیه

اولین قدم برای ثبت کسب و کار در ترکیه، یافتن نام تجاری مناسب برای کسب و کار است. نام باید منحصر به فرد و غیر توهین آمیز باشد. برای منحصربه‌فرد بودن نام کسب‌وکار، متقاضی می‌تواند برای 3 تأیید نام مختلف درخواست دهد که از بین آنها، نامی را که برای او مناسب است، مطابق با الزامات کسب‌وکار انتخاب می‌کند. به سرمایه گذاران یادآوری می کنیم که شعب باید همنام شرکت خاص مادر باشند. یکی دیگر از الزامات مهم برای پذیرش شرکت به عنوان یک شرکت تاسیس شده در ترکیه، داشتن آدرس محلی است. آدرس ثبت شده باید در شهری باشد که کسب و کار در آن فعالیت خواهد کرد.

 

در صورتی که شرکت تازه تاسیس مایل به استخدام نیروی خارجی در ترکیه باشد، روش کار فقط در این صورت انجام می شود، برای کارمندان خارجی مجوز کار صادر می شود، دو راه برای اخذ مجوز کار برای کارمندان خارجی صادر شده توسط وزارت کار وجود دارد. : با وزارت کار و از طریق سفارتخانه ها یا کنسولگری های ترکیه در کشور محل اقامت کارگر خارجی.

 

 مدارک مورد نیاز برای کنسولگری و یا سفارت ترکیه به شرح زیر است:

 • پاسپورت متقاضی که باید منقضی نشده باشد
 • درخواست ویزای کار که در آن زمان برای متقاضی خود صادر می شود،
 • یک عکس گذرنامه نهایی و یک کپی از قرارداد کار – کارفرمای بالقوه باید کپی را ارسال کند.
 • نامه نامزدی که انتصاب کارمند آینده را تأیید می کند.

 

در صورتی که یک شرکت کارگر خارجی استخدام کند، کارفرمای ترکیه باید درخواست آنلاین و مدارک زیر را به وزارت کار و تامین اجتماعی ارائه کند:

 • نامه درخواست مجوز کار؛
 • فرم درخواست پرسنل خارجی؛
 • بازنگری ؛
 • آخرین صورت درآمد.

 

درخواست آنلاین باید حداکثر ظرف مدت ده روز کاری پس از درخواست کارمند خارجی برای این موقعیت به کنسولگری کشور ترکیه ارسال شود. طبق مقررات استخدام اتباع خارجی در سرمایه گذاری مستقیم خارجی، کارگران خارجی می توانند در ترکیه استخدام شوند.

بیشتر بدانید؛دریافت اقامت دائمی ترکیهافتتاح حساب بانکی در ترکیه

هزینه ی راه اندازی کسب و کار در کشور ترکیه چقدر است؟

راه اندازی کسب و کار در ترکیه گران نیست، اما صاحب کسب و کار باید هزینه ثبت کسب و کار، هزینه های دفتر اسناد رسمی و وضعیت افتخاری موسسه حقوقی ترکیه (در صورت نام بردن از آن) را در نظر بگیرد.

 

راه اندازی کسب و کار در ترکیه چقدر طول می کشد؟

شروع کسب و کار در ترکیه حدود 3 هفته طول می کشد. در مورد انشعاب، این روش طولانی تر است. اگر به اطلاعات بیشتری در مورد رویه های اعمال شده نیاز دارید، می توانید با ما تماس بگیرید.

 

وزارت بازرگانی راهنمای دقیق راه اندازی شرکت در ترکیه را منتشر کرده است. این راهنما شامل تمامی مراحل بسته به انواع شرکت هایی است که می خواهید در ترکیه راه اندازی کنید.

 

اول از همه، 5 نوع شرکت مختلف وجود دارد که می توانید در ترکیه ثبت نام کنید. مراحل قانونی به روش های مختلفی انجام می شود و برای هر یک از آنها مراحل جداگانه وجود دارد. در این مقاله هر مرحله را به تفصیل توضیح خواهیم داد.

 

سهامی خاص

شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و فقط با اموالش مسئول قروض آن است. حداقل سرمایه 50000 لیر است. سهامداران فقط با سهام سرمایه ای که تعهد کرده اند در مقابل شرکت خود مسئول هستند. شرکت های سهامی برای هر هدف و موضوع اقتصادی که منع قانونی نداشته باشد می توانند ایجاد شوند.

 

مدارک مورد نیاز جهت تاسیس شرکت سهامی

– درخواست نامه با امضای اعضای هیأت مدیره یا اعضای دارای اختیار نمایندگی شرکت

– فرم اعلامیه شرکت

– رونوشت محضری اساسنامه شرکت

– اظهارنامه ثبت اتاق که باید توسط موسسین تکمیل شود

– قراردادهای منعقده بین شرکت و سهامداران یا اشخاص ثالث (در صورت وجود).

 

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مانند شرکت سهامی فقط با دارائی های خود مسئول بدهی های خود است. ممکن است یک سهامدار و یا چند سهامدار وجود داشته باشد. سرمایه شرکت با مسئولیت محدود حداقل 10000 لیر نیز است. شرکت های محدود را نمی توان به عموم عرضه کرد.

 

مدارک مورد نیاز شرکت با مسئولیت محدود

– اثبات واریز سرمایه

– گواهی اقامت

– فرم اظهارنامه ایجاد شرکت صادر شده توسط ثبت تجاری

– مدارک شناسایی موسسین شرکت

 

شراکت

شرکت تضامنی عادی یک شرکت خصوصی است و شرکت تضامنی با سهام شرکت سرمایه است. دو نوع شرکت تضامنی وجود دارد: شرکت تضامنی عادی و تضامنی با سهام. مهمترین ویژگی شرکت تضامنی این است که شرکای با مسئولیت محدود و نامحدود را گرد هم می آورد. برخی از همکاران دارای مسئولیت های محدود و برخی دیگر دارای مسئولیت های نامحدود هستند.

 

جامعه جمعی

شرکت جمعی با حداقل دو شریک تشکیل می شود. فقط افراد واقعی می توانند در جامعه جمعی مشارکت داشته باشند. هیچ نیاز سرمایه ای برای جوامع جمعی وجود ندارد. و هر یک از شرکا حق و وظیفه دارند شرکت را جداگانه اداره کنند.

 

اقدامات اجباری برای ایجاد یک جامعه جمعی

– باید مشخص کنید:

– نوع شرکت

– نام و دفتر ثبت شرکت

– سرمایه سپرده شده توسط هر یک از شرکا

– فعالیت تجاری که انجام خواهد داد

 

تعاونی

شرکت تعاونی یک شرکت خصوصی یا شرکت سرمایه نیست، بلکه یک شرکت بازرگانی است مانند هر شرکت دیگری که ذکر شد. تعاونی می تواند با حداقل هفت شریک، بدون لطمه به انواع خاصی ایجاد شود. هر شریک حداقل یک یا بیش از پنج هزار سهم را پذیرفته است. ارزش هر سهم 100 لیر است.

 

مدارک مورد نیاز تعاونی

– اطلاعات شرکت کنندگان

– اطلاعات سرمایه تعاونی

– اطلاعات در مورد مدیران

– اطلاعات در مورد موضوع فعالیت

 

4 دیدگاه ها

 1. zCPYFORfUVKYsNyzT

  zCPYFORfUVKYsNyzT

 2. Tyler Person

  Tyler Person

 3. Teresa Snow

  Teresa Snow

 4. Ximena Parsons

  Ximena Parsons

پیام بگذارید